Aktualności

Chodara odchodzi ze Stali

Facebook
Facebook
YouTube
INSTAGRAM
Michał Chodara, Kibicom znany bliżej jako “Gorbi” do Mielca przyszedł w 2010. roku, aby kilka miesięcy później stać się jednym z legendarnych “Czeczeńców”, którzy w 2012 roku zdobyli sensacyjny brązowy medal Mistrzostw Polski!

 

Michał urodził się w Biłgoraju, a swoją profesjonalną karierę rozpoczynał w VIVE Targach Kielce, by następnie zostać zawodnikiem Powenu Zabrze (obecnie Górnik Zabrze). Po rocznym epizodzie na śląsku zasilił “Biało-Niebieskie” szeregi, i jak się okazało była to decyzja na długie lata.

 

“No miałem, ale w takim meczu nie wypada nawet nie zagrać, bez nogi bym musiał grać” – brzmiała odpowiedź “Gorbiego” na jedno z pytań dziennikarzy odnoszącego się do jego ewentualnej absencji podczas pamiętnego, powtarzanego meczu z Warmią Olsztyn w 2011 roku, kiedy to Stal jako beniaminek stała się jednym z czterech najlepszych zespołów w naszym kraju.

 

Już wtedy Michał był jedną głównych postaci drużyny o której mówiła cała Polska, a jego charakter i wola walki tylko potwierdzały, że do drużyny “Czeczeńców” pasuje jak nikt inny. Dostrzegł to również ówczesny szkoleniowiec kadry – Michael Biegler, który powołał Michała do Reprezentacji Polski.

 

“Gorbi” wierny klubowi pozostał nawet wtedy, gdy niewiadoma była przyszłość mieleckiej piłki ręcznej. Mimo problemów nadal zakładał “Biało-Niebieską” koszulkę stając się tym samym wzorem do naśladowania dla młodszych kolegów. W Stali rozegrał łącznie 204. spotkania w których zdobył 528. bramek.

 

Po ośmiu latach wspólnych sukcesów i zawirowań przyszedł czas na coś, czego przez ten długi czas nie mógł wyobrazić sobie nikt. Bez wątpienia pożegnanie z Michałem jest zamknięciem pięknego rozdziału w historii klubu.

 

 

 

 

Facebook
Facebook
YouTube
INSTAGRAM

Przeczytaj jeszcze:

Gwardia – drużyna do zadań specjalnych

Obecność Gwardii w strefie medalowej PGNiG Superligi można traktować jako spore...

Tomasz Strząbała nowym trenerem MMTS

Tomasz Strząbała został nowym szkoleniowcem MMTS Kwidzyn. Choć zainteresowanie pracą w...

Karol Bielecki kończy karierę

Karol Bielecki oficjalnie ogłosił dziś, że po sezonie zakończy karierę profesjonalnego...