Aktualności

Chodara odchodzi ze Stali

Facebook
Facebook
YouTube
INSTAGRAM
Michał Chodara, Kibicom znany bliżej jako “Gorbi” do Mielca przyszedł w 2010. roku, aby kilka miesięcy później stać się jednym z legendarnych “Czeczeńców”, którzy w 2012 roku zdobyli sensacyjny brązowy medal Mistrzostw Polski!

 

Michał urodził się w Biłgoraju, a swoją profesjonalną karierę rozpoczynał w VIVE Targach Kielce, by następnie zostać zawodnikiem Powenu Zabrze (obecnie Górnik Zabrze). Po rocznym epizodzie na śląsku zasilił “Biało-Niebieskie” szeregi, i jak się okazało była to decyzja na długie lata.

 

“No miałem, ale w takim meczu nie wypada nawet nie zagrać, bez nogi bym musiał grać” – brzmiała odpowiedź “Gorbiego” na jedno z pytań dziennikarzy odnoszącego się do jego ewentualnej absencji podczas pamiętnego, powtarzanego meczu z Warmią Olsztyn w 2011 roku, kiedy to Stal jako beniaminek stała się jednym z czterech najlepszych zespołów w naszym kraju.

 

Już wtedy Michał był jedną głównych postaci drużyny o której mówiła cała Polska, a jego charakter i wola walki tylko potwierdzały, że do drużyny “Czeczeńców” pasuje jak nikt inny. Dostrzegł to również ówczesny szkoleniowiec kadry – Michael Biegler, który powołał Michała do Reprezentacji Polski.

 

“Gorbi” wierny klubowi pozostał nawet wtedy, gdy niewiadoma była przyszłość mieleckiej piłki ręcznej. Mimo problemów nadal zakładał “Biało-Niebieską” koszulkę stając się tym samym wzorem do naśladowania dla młodszych kolegów. W Stali rozegrał łącznie 204. spotkania w których zdobył 528. bramek.

 

Po ośmiu latach wspólnych sukcesów i zawirowań przyszedł czas na coś, czego przez ten długi czas nie mógł wyobrazić sobie nikt. Bez wątpienia pożegnanie z Michałem jest zamknięciem pięknego rozdziału w historii klubu.

 

 

 

 

Facebook
Facebook
YouTube
INSTAGRAM

Przeczytaj jeszcze:

Alex Dujszebajew nagrodzony!

Podczas meczu PGE VIVE Kielce z MMTS-em Kwidzyn nagrodziliśmy Gracza Września...

Nowy dom Stali Mielec?

Polsko-hiszpańskie konsorcjum przedstawiło najlepszą ofertę budowy nowej hali sportowej w Mielcu....

Mecz Gwardii z Wisłą nie będzie transmitowany

Informujemy, że mecz Gwardii Opole z Orlen Wisłą Płock (sobota 29.09....