-:-

Dodano: 18 maja 2023

Chrobry Głogów numer cztery!

To, co wydarzyło się w czwartek na Wita Stwosza w Głogowie przejdzie do historii. Historyczne jest miejsce Chrobrego – miejsce czwarte! Historyczny jest też występ Pawła Paterka! 14 bramek w meczu i tytuł MVP spotkania – Paweł otrzymał nagrodę od NamedSport – Oficjalnego Partnera PGNiG Superligi.

W hali Chrobrego można było już na kilkanaście minut przed rozpoczęciem meczu zawiesić przysłowiową siekierę. Atmosfera był mocno napięta, bo przecież głogowianie stanęli przed szansą, jakiej dawno nie mieli. No i… żeby wejść na mecz, trzeba było odstać swoje w kolejce po bilety. Zainteresowanie meczem Chrobrego było tak ogromne, że hala wypełniła się po brzegi. A jak już święto piłki ręcznej w Głogowie się rozpoczęło, to emocje rosły z każdą minutą.

Mecz otworzył Paterek, ale jeszcze wtedy nikt nie spodziewał się, że rzucając pierwszą bramkę otworzył worek z trafieniami w swoim wykonaniu. Działo się dużo, ale mecz był wyrównany. I chyba było widać u młodych zawodników Chrobrego tremę związaną z wagą spotkania. Ale tak, jak szybko się pojawiła, tak szybko znikła. Pierwsze 30. minut zakończyło się małą przewagą gospodarzy.
Po gwizdku na drugie trzydzieści minut górą byli tarnowianie. Chrobry – 1, Unia – 4 i zrobiło się 17:16. Ale w kolejnych minutach nic nie zagrażało czwartemu miejscu Chrobrego. Głogowianie grali uważnie i solidnie. Pokazali, że czwarte miejsce, o które walczą nie jest dziełem przypadku. Ale musiało minąć kilkanaście minut, aby Chrobry mógł zacząć świętować. I kiedy zegar pokazał 60. minutę meczu hala w Głogowie wybuchła, eksplodowała, wyleciała w kosmos…

Chrobry kończy sezon 2022/2023 na CZWARTYM MIEJSCU. Zasłużenie, bo to co pokazał w całym sezonie, a szczególnie w rundzie rewanżowej zasługuje na ogromne brawa! Takiego sukcesu w Głogowie nie było od wielu lat. CHROBRY CZWARTĄ SIŁĄ PGNIG SUPERLIGI W SEZONIE 2022/2023!

Chrobry Głogów – Grupa Azoty Unia Tarnów 29:25 (16:13)
Chrobry: Stachera – Paterek 14, Dadej 4, Styrcz 4, Skiba 3, Jamioł 2, Otrezow 1, Kosznik 1, Orpik, Grabowski, Wiatrzyk, Tilte, Matuszak
Grupa Azoty Unia: Bartosik, Małecki – Yoshida 6, Minocki 6, Buszkow 3, Sanek 2, Słupski 2, Podsiadło 2, Zahirović 1, Smolikow 1, Matsuura 1, Kasahara 1, Kowalik, Sikora, Małek, Mrozowicz