-:-

Dodano: 10 maja 2022

Chrobry postawił się Wiśle

Choć to Wisła Płock była faworytem spotkania, to zwycięstwo w tym meczu nie przyszło płocczanom łatwo. Chrobry od początku pokazał sporo dobrej gry i niewiele zabrakło, żeby wynik tego spotkania był inny. MVP meczu został Paweł Paterek. Rozgrywający Chrobrego otrzymał nagrodę od NamedSport.

Po prezentacji drużyn głogowianie żegnali dwóch zawodników: Damiana Krzysztofika i Dawida Przysieka, którzy otrzymali pamiątkowe statuetki z rąk Prezes Zarządu Katarzyny Zygier.

Cała pierwsza połowa to była bardzo wyrównana gra obu zespołów. Gospodarze od początku postawili mocną obronę i nie dali gościom szans na zdobycie zbyt wielu bramek i powiększanie przewagi. Byli też skuteczni w ataku, dzięki czemu na przerwę schodzili przegrywając tylko jedną bramką (15:16).

Druga połowa wyglądała już inaczej. Na samym początku goście odskoczyli na kilka bramek. Głogowianie nie wykorzystali kilku stuprocentowych sytuacji. Efektem tego w 46′ minucie tracili już 7. bramek do płocczan. Nie zamierzali się jednak poddać i walczyli do ostatnich minut o odrobienie strat, ostatecznie doganiając Wisłę na 4. bramki. Ten mecz z pewnością mógł się podobać kibicom. Jeśli chodzi o gospodarzy to był to jeden z najlepszych meczy, jaki rozegrali przeciwko Wiśle w ostatnich latach.

Chrobry Głogów – Orlen Wisła Płock 26:30 (15:16)
Chrobry: Stachera, Dereviankin 1 – Krzywicki 2, Grabowski 2, Zdobylak 4, Klinger 1, Orpik 4, Kosznik 1, Jamioł 2, Matuszak 2, Styrcz, Paterek 4, Skiba 3.
Wisła Płock: Witkowski, Morawski – Daćko, Lucin 4, Jurecic 7, Mitrovic, Serdio 1, Susnja 1, Szita 2, Krajewski 2, Terzic, Mihic 2, Czapliński 4, Mindeghia 4, Zhitnikov 3.