-:-

Dodano: 17 października 2018

Chrobry poszedł za ciosem

To była niezwykle ciekawa seria i niewątpliwie wyróżnił się w niej mecz Chrobrego z Energą Wybrzeże. Emocji było co niemiara, a końcówka spotkania mogła przyprawić o zawał serca. Nikt na szczęście nie umarł, a więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Chrobrego, poza tym mieli w bramce Stacherę!

Początek meczu nie zapowiadał wspomnianych wcześniej emocji. Przez pierwsze minuty mecz toczył się spokojnie. Oba zespoły jakby lepiej radziły sobie w grze obronnej, a bramek za wiele nie padło. Goście każdą akcją udowadniali, że do Głogowa przyjechali mocno powalczyć o punkty. Gdańszczanie prowadzili 1-2 bramkami, a Chrobry nie mógł znaleźć sposobu na zniwelowanie tej różnicy. Gospodarze wyrównali dopiero w 26. minucie, było po 11. Podobnie jak w meczu z Zagłębiem i tym razem swój zespół z trudnych sytuacji wybawiał Stachera. Jak to robił? Wie to chyba tylko on sam, ale od 24. minuty do gwizdka na przerwę Wybrzeże nie rzuciło już bramki.

O drugiej części meczu można napisać, że była bardzo wyrównana, a im dalej w las, tym ciekawiej… Chrobry bronił przewagi. Energa szarpała, dorzucała bramkę kontaktową, w kolejnych sytuacjach nie miała recepty na Stacherę i Chrobry znów powiększał przewagę. W 56. minucie na 23:21 trafił Sulej, czasu było sporo i w szeregach gości z pewnością odżyły nadzieje. Jak się później okazało była to ostatnia bramka gdańszczan w meczu. Później trafiali tylko gospodarze i choć Wybrzeże miało szansę na zmniejszenie przegranej, to ku radości głogowian rzucanego po czasie karnego – rzucał Wołowiec, odbił Kapela.

Była to trzecia z rzędu wygrana głogowian i bez wątpienia najtrudniejszy przeciwnik z jakim zmierzyli się w tych meczach. Chrobry awansował na 6. miejsce z 12. puntkami, oczko niżej jest Wybrzeże, z taką samą ilością punktów.

KS SPR Chrobry Głogów – Energa Wybrzeże Gdańsk 26:21 (14:11)
Chrobry: Stachera, Kapela – Babicz 7, Krzysztofik 6, Bartczak 4, Makowiejew 3, Wawrzyniak 3, Sadowski 2, Orpik 1, Bekisz, Klinger, Kubała, Rydz, Warmijak
Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski – Prymlewicz 7, Adamczyk 4, Wróbel 3, Salacz 2, Sulej 2, Kondratiuk 1, Oliveira 1, Papaj 1, Bednarek, Frańczak, Gajek, Komarzewski, Rutkowski, Wołowiec