-:-

Dodano: 6 lutego 2021

Chrobry wreszcie zwycięski

To był mecz pełen walki, nerwów i emocji. Chrobry Głogów ograł Sandra SPA Pogoń Szczecin jedną bramką.

Chrobry Głogów wygrywa z Sandra SPA Pogoń Szczecin / PGNiG Superliga

Początek spotkania, to wyrównana gra obu zespołów. Chrobremu i Pogoni udawało się kończyć akcje i zdobywać bramki, choć to gospodarze w pierwszych piętnastu minutach utrzymywali 1-2 bramkowe prowadzenie. W 15. minucie, po celnym strzale Marszałka, udało się głogowianom odskoczyć na 3 bramki, co zdecydowanie dodało skrzydeł zawodnikom Chrobrego. W 19 minucie, po pięknym trafieniu Klingera z kontry, trener szczecinian poprosił o czas. W 21minucie gospodarze prowadzili już 14:9. Jednak przez kolejne 8 minut tylko gościom udawało się trafiać i zmniejszyć stratę do 2 bramek. W ostatniej minucie pierwszej połowy celny rzut Krzysztofika pozwolił gospodarzom zejść na przerwę z wynikiem 15:12. Pierwsza część spotkania to była naprawdę agresywna gra obu zespołów, co potwierdza ilość kar: 6 wykluc zeń dla zawodników Chrobrego i 3 dla Pogoni.

Druga połowa meczu była jeszcze bardziej dynamiczna i pełna zwrotów akcji. Chrobry zaczął bardzo dobrze i powiększył swoją przewagę do 4 bramek. W tej części spotkania nie zabrakło również dwuminutowych wykluczeń. Gościom udało się odrobić straty, ale Chrobry nie pozwolił, żeby taka sytuacja trwała zbyt długo i zaczął skutecznie kończyć akcje, co zaowocowało sześciobramkową przewagą w 52. minucie spotkania. Końcówka była jednak bardzo nerwowa. Boisko musiał opuścić Sadowski, a parę chwil po nim Warmijak. Na 2. minuty przed końcem meczu Pogoń dogoniła gospodarzy na 1 bramkę. Ostatecznie Chrobremu udało się utrzymać przewagę do ostatniego gwizdka i zdobyć upragnione 3 punkty.

KS SPR Chrobry Głogów – Sandra Spa Pogoń 30:29 (15:12)
Chrobry: Stachera, Dereviankin – Grabowski 2, Zdobylak 3, Warmijak 1, Sadowski 8, Klinger 4, Babicz 2, Przysiek, Marszałek 1, Tilte 1, Orpik 4, Jamioł, Krzysztofik 4
Pogoń: Gawryś, Terekhov – Wąsowski 1, Gierak 6, Bosy, Biernacki 4, Jedziniak, Krysiak 4, Matuszak 2, Rybski 11, Zaremba, Fedeńczak 1