-:-

Dodano: 7 października 2018

Chrobry zdobywa Mielec

Chrobry od kilku sezonów jest faworytem w starciach ze Stalą, lecz jak pokazały nam ostatnie starcia pomiędzy obiema drużynami, parkiet wiele weryfikuje, o czym przekonywali się głogowianie, którzy w Mielcu nie potrafili wygrać od dwóch lat. Złą passę podopieczni Jarosława Cieślikowskiego zdołali jednak przełamać.

Chrobry i Stal do spotkania przystępowały mając po jednym zwycięstwie na swoim koncie. Goście odnieśli je w pierwszej kolejce trwającego sezonu, zaś mielczanie w ostatniej serii gier, kiedy to pokonali u siebie Zagłębie Lubin. Nie było też tajemnicą, że ekipa z Dolnego Śląska ma ostatnimi czasy problemy ze skutecznością, lecz w sobotę syndrom ten bardziej dał się we znaki gospodarzom, którzy po kilku minutach przegrywali 1:5.

“Czeczeńcy” bardzo szybko się jednak obudzili, a sygnał do ataku dał Bartosz Kowalczyk dzięki czemu w 17. minucie Stal zdołała wyrównać, lecz na prowadzenie niestety nie wyszła. Ostatecznie pierwszą odsłonę spotkania oba zespoły zakończyły remisem po 15.

Drugą połowę podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja ponownie zaczęli niezbyt udanie i na osiem bramek rywala odpowiedzieli tylko trzema. Był to moment kluczowy w całym meczu, gdyż Chrobry wypracowanej przewagi nie oddał już do końca. Miejscowym nie pomogła nawet świetna postawa Bartosza Kowalczyka, który z całym spotkaniu zdobył 11 bramek.
Ostatecznie głogowianie zwyciężyli w Mielcu 30:24 i zainkasowali bezcenne 3. punkty, w czym bardzo duża zasługa bramkarza Chrobrego, a jednocześnie MVP spotkania – Rafała Stachery.

SPR Stal Mielec – Chrobry Głogów 24:30 (15:15)
Stal: Wiśniewski (12/32 – 38 proc.), Lipka (2/12 – 17 proc.) – Cuzić, Ćwięka 2, Kowalczyk 11, Miedziński, Mochocki, Rutkowski 1, Sarajlić 3, Wypych, Krupa 3, Skuciński, Wilk 1, Grzegorek 1, Krępa 2, Pawłowski.