-:-

Dodano: 13 października 2019

Chrobry złamał Stal

Stal przyjechała do Głogowa podbudowana ostatnim zwycięstwem nad Zagłębiem i z pewnością miała apetyt na kolejne punkty. Chrobry punktów potrzebuje jak ryba wody i jako gospodarz meczu był z pewnością jego faworytem. Faworyt wygrał, ale dopiero po atomowej końcówce meczu.

Pierwsze trzydzieści minut meczu nie zachwyciło sportowe, choć nie można odmówić obu zespołom kilku ciekawych zagrań zakończonych bramkami. Żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na większe, niż jednobramkowe prowadzenie. Statystyki obu zespołów były po przerwie identyczne – 19 celnych rzutów, w tym 7 obronionych. To nie było 30 minut, które mogłyby promować piłkę ręczną.

Druga część pojedynku zaczęła się podobnie. Mochocki trafił na 12:13, dosłownie chwilę później wyrównał Marszałek. Prawoskrzydłowy Chrobrego rozegrał swój najlepszy z dotychczasowych meczów w Chrobrym. Nie bał się podejmowania trudnych decyzji i rzutów z niełatwych pozycji. Maciek nie grał może z 100% skutecznością, ale 8 zdobytych bramek może imponować. Wymiana bramek trwała do 41. minuty. Później wiatr zaczął wiać w żagle Stali, która trafiła cztery raz z rzędu i wyszła na 3 bramkowe prowadzenie. Chrobry popełniał proste błędy, a każde takie zagranie gospodarzy napędzało gości. Wydawało się, że rozpędzona Stal zmiecie Chrobrego i zabierze gospodarzom komplet punktów. Sygnał do walki dał Chrobremu skutecznym trafieniem Podobas, a chwilę później do pustej bramki gości rzucił Kapela. Bramkarz Chrobrego zapisał na swoim koncie bramkę, ale też nie pozwalał przez kolejne minuty, aby piłka wpadła do bramki Chrobrego. Ostatnie 10 minut meczu to niemal koncertowa gra głogowian w obronie – najlepsze minuty defensywy Chrobrego w sezonie. Chrobry wygrał końcówkę 7:1 – Kapela skapitulował jedynie przy karnym wykonywanym przez Wilka. Punkty zostały w Głogowie.