III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
4
G
0
8
M
0
9
S
3
0
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 18 marca 2017

ciekawe starcie w Kwidzynie

PO ŚRODOWEJ WYGRANEJ NAD ZAGŁĘBIEM LUBIN KWIDZYNIAN CZEKA O WIELE TRUDNIEJSZE ZDANIE. W MECZU 23. SERII PGNIG SUPERLIGI MĘŻCZYZN MMTS PODEJMOWAĆ BĘDZIE CHROBREGO GŁOGÓW, DRUŻYNĘ WALCZĄCĄ O TRZECIE MIEJSCE W GRUPIE GRANATOWEJ. MECZ ODBĘDZIE SIĘ W SOBOTĘ, 18 MARCA O GODZ. 13.00, A BEZPOŚREDNIĄ RELACJĘ Z KWIDZYŃSKIEJ HALI POKAŻE STACJA NSPORT+.

chrobry-szpera
MMTS oraz Chrobry rywalizują w Grupie Granatowej, więc stawką pojedynku będą 3 punkty. Głogowianie nie mają nawet matematycznych szans na zepchniecie kwidzynian z drugiego miejsca w grupie, ale punkty potrzebne im są do walki o trzecią pozycję. Póki co po 22 seriach zgromadzili 27 punktów, mając na swoim koncie 11 zwycięstw (w tym 5 wygranych we własnej grupie) i 11 porażek. Głogowianie plasują się na IV miejscu w tabeli, ale mają dokładnie taki sam bilans punkowy jak znajdujące się oczko wyżej gdańskie Wybrzeże. Będą więc w każdy meczu walczyć o przeskoczenie gdańszczan.
Kwidzynianom z Chrobrym prawie zawsze grało się bardzo trudno. Zawodnicy z Dolnego Śląska to  zespół walczący twardo do ostatniej piłki, wspierany dopingiem swoich wiernych kibiców. W pierwszym meczu MMTS wygrał w Głogowie dość wyraźnie – 22:28 (10:12). W kwidzyńskim zespole brylował wówczas Marek Szpera, który rzucił rywalom aż 9 bramek! Sześć trafień zgromadził na swoim koncie natomiast Paweł Genda. Najskuteczniejsi gracze gospodarzy: Marek Świtała i Kamil Sadowski zdobyli wówczas po 5 bramek.
W ostatniej kolejce głogowianie przegrali z Vive Tauron Kielce 36:24 (17:10). Tutaj również najskuteczniejszym graczem Chrobrego był Kamil Sadowski, który tym razem rzucił 6 bramek. Pięć trafień dołożył natomiast Damian Krzysztofik. Warto zauważyć, że we wcześniejszych seriach głogowianie spotykali się z ostatnimi rywalami MMTS. W korespondencyjnym pojedynku jest remis. Kwidzynianie pokonali Wybrzeże – 22:25, Piotrkowianina – 29:25 i Zagłębie – 29:25, przegrywając jedynie wyjazdowe starcie w Szczecinie – 28:25. Gracze Chrobrego również stracili punkty w wyjazdowym meczu z Sandrą SPA Pogoń – 28:22. Mecze z Zagłębiem – 31:28, Piotrkowianinem – 33:34 i Wybrzeżem – 33:28, zakończyły się natomiast wygraną głogowian.
Jak będzie w bezpośrednim starciu MMTS Kwidzyn z Chrobrym Głogów okaże się w sobotę, 18 marca. Początek spotkania przewidziano na godz. 13.00, a poprowadzi je para sędziowska: Grzgorz Młyński (Zwoleń) – Rafał Puszkarski (Legionowo). Bezpośrednią relację z tego meczu pokaże stacja nSport+. 
Jako ciekawostkę można przypomnieć, że w poprzednim sezonie kwidzynianie przegrali na własnym terenie z Chrobrym 22:26 (13:13). Znakomicie grali wówczas, był zawodnik MMTS-u: Kamil Sadowski oraz stojący w głogowskiej bramce Rafał Stachera.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: