Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.

KGHM Chrobry Głogów

Debiut w Superlidze: 2001
chrobryhandball.pl

Rok założenia: 1961

Barwy: niebieskie-czerwono-żółte

Historia

Na przełomie lat 1961/1962 za sprawą Henryka Tryki i Ryszarda Matuszaka rozpoczęła się era głogowskiej piłki ręcznej. Grano wówczas na boisku do piłki nożnej w składach 11 osobowych. Prezesem klubu MZKS „Chrobry” Głogów był wówczas Seweryn Lorek. 1968 roku drużyna awansowała do II ligi. W 1973 roku zespół trenowany przez Ryszarda Matuszaka zajął III miejsce w II lidze.

W grudniu 1998 roku na posiedzeniu Zarządu MZKS „Chrobry” Głogów pan Edward Borkowski przedstawił koncepcję utworzenia trzech klubów. Sekcja piłki ręcznej i sekcja piłki siatkowej odeszłyby z MZKS „Chrobry” Głogów na pełną autonomię tworząc nowe stowarzyszenia sportowe z zachowaniem prawa do używania w swojej nazwie dotychczasową nazwę „CHROBRY” Głogów. Koncepcja ta została przegłosowana jednogłośnie.

Sezony rozgrywkowe 1998/99, 1999/2000 i 2000/2001 to gra zespołu w I lidze serii B. Trenerami zespołu byli wówczas: Robert Musiał, Piotr Zembrzuski, Bolesław Olejniczak, Józef Kaminiarz i Jerzy Szafraniec, który doprowadził zespół do ekstraklasy – grona elity polskiej piłki ręcznej.

Dnia 5.12.1998 r. w zebraniu założycielskim Stowarzyszenia Kultury Fizycznej pod nazwą Stowarzyszenie Piłki Ręcznej „Chrobry” Głogów uczestniczyło 28 osób.
Sezon 2005/2006 to historyczne wydarzenie dla klubu i miasta Głogowa. Drużyna zdobywa WICEMISTRZOSTWO POLSKI, przegrywając po dramatycznych meczach, rywalizację o „złoto” z wielokrotnym mistrzem Polski – Wisłą Płock .

Prezes klubu: Katarzyna Zygier

Mail: ks@chrobryhandball.pl

Kontakt dla dziennikarzy: Artur Starczewski , a.starczewski@chrobryhandball.pl , tel. 695 879 033

Biuro prasowe