Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 22 grudnia 2018

Cupara odejdzie z Kielc

Jedynie rok potrwa przygoda serbskiego bramkarza w naszym klubie. Vladimir Cupara po zakończeniu sezonu 2018/2019 zwiąże się z wicemistrzami Węgier, których wówczas opuści powracający do Picku Szeged Roland Mikler.
 
Serb trafił do Kielc latem 2018 roku po trzyletnim pobycie w hiszpańskiej Lidze ASOBAL, gdzie grał w Abanca Ademar Leon, będąc jednym z najlepszych bramkarzy ligi. Szybko zaaklimatyzował się w zespole, zyskując sympatię kolegów, kibiców i dziennikarzy. Choć kontrakt przewidywał trzyletni pobyt w Kielcach, Vladimir Cupara pozostanie w drużynie PGE VIVE Kielce jedynie do końca sezonu 2018/2019, a od 1 lipca 2019 roku zostanie zawodnikiem Veszprem.
 

Vladimir już jakiś czas temu zapytał o możliwość wcześniejszego rozwiązania kontraktu – komentuje prezes Bertus Servaas – Uszanowaliśmy jego prośbę i rozpoczęliśmy negocjacje z węgierską ekipą, które zakończyły się pomyślnie. My natomiast od przyszłego sezonu mamy zakontraktowanego Andreasa Wolffa.
 

Serb wielokrotnie w tym sezonie zachwycał pięknymi interwencjami, a w dodatku zaskarbił sobie uznanie kibiców wielkim zaangażowaniem na boisku, dając upust emocjom, żywo gestykulując i zachęcając publiczność do głośnego dopingu. Prezes Servaas jest przekonany, że decyzja dotycząca przyszłości bramkarza nie wpłynie na jego postawę do końca tego sezonu.
 

Wiem, że Vladimir zrobi wszystko, by zdobyć z nami wszystkie możliwe tytuły – podkreśla – Mam nadzieję, że wspólnie będziemy się cieszyć z wielkiego sukcesu, a po sezonie życzę mu powodzenia w kolejnym klubie!
 

W takim samym tonie wypowiada się sam Vladimir Cupara.
 

Ten krok będzie dobry dla obu stron – komentuje – W Kielcach dam z siebie wszystko do ostatniej minuty ostatniego meczu, jaki rozegram w żółtej koszulce. Jestem wdzięczny, że mogę reprezentować tak wspaniały klub! A Andreas Wolff to świetny bramkarz, będę życzył mu powodzenia w Kielcach.
 

Po odejściu Vladimira Cupary, latem 2019 roku do drużyny PGE VIVE dołączy niemiecki bramkarz THW Kiel, brązowy medalista IO 2016 oraz złoty medalista EHF EURO 2016, Andreas Wolff. W składzie Mistrzów Polski na pozycji bramkarzy pozostaną też Filip Ivić i Miłosz Wałach.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: