-:-

Dodano: 14 listopada 2019

Czerwono-czarni nie sprostali Nafciarzom

Nie udało się przełamać serii porażek podopiecznych trenera Dmytro Zinchuka. MMTS Kwidzyn przegrał z Orlen Wisłą 19:25 i po raz szósty z rzędu schodził z boiska pokonany.

Mecz rozpoczął się od trafienia Jerko Matulicia, na które kwidzynianie odpowiedzieli bramką Kacpra Adamskiego. Później na boisku niepodzielnie rządzili już płocczanie. Dziewięć bramek zdobytych przez podopiecznych trenera Xaviera Sabate przy zaledwie dwóch trafieniach gospodarzy (Rafał Biegaj i Robert Orzechowski) sprawiło, że po 20 minutach gry czerwono-czarni przegrywali aż 3:10. Zadowoleni z siebie Nafciarze nieco zwolnili tempa, a kwidzynianie także częściej dochodzili do sytuacji strzeleckich. W efekcie gra się wyrównała, a siedmiobramkowa przewaga utrzymała się do końca pierwszej połowy tego spotkania.

Po przerwie, dzięki skutecznym rzutom Igora Żabicia Nafciarze odskoczyli kwidzynianom na 9 bramek – 9:18. Gospodarze napędzani przez Kacpra Adamskiego, Michała Pereta i Andrzeja Kryńskiego zdołali jednak ponownie zmniejszyć rozmiar strat do 7 trafień – 13:20. Z czasem jednak płocczanie ponownie pokazali jednak swoją grę, a dzięki skuteczności Renato Sulicia czy Zigi Mlakara, ponownie powiększyli swoją przewagę do 9 trafień – 14:23.W końcówce z dobrej strony w zespole Kwidzyna pokazał się Jakub Matlęga. Dzięki jego interwencjom, a także błędom zespołu z Płocka, w końcówce meczu MMTS zdobył 4 bramki przy zaledwie jednym golu rywali. I choć sprawa zwycięstwa została rozstrzygnięta dużo wcześniej, to przewaga Orlen Wisły stopniała ostatecznie do 6 bramek.

ODWIEDŹ CENTRUM MECZOWE:
ZOBACZ STATYSTYKI I MATERIAŁY WIDEO Z MECZU

MMTS Kwidzyn – Orlen Wisła Płock 19:25 (7:14)

MMTS: Szczecina, Dudek, Matlęga – Grzenkowicz 1, Orzechowski 1, Kryński 2, Peret 4, Adamski 5, Biegaj 1, Guziewicz 1, Ossowski, Potoczny 3, Landzwojczak, Przytuła 1.Rzuty karne: 2 bramki/ 4 rzuty
Kary: 4 minuty (Przytuła, Adamski)

Orlen Wisła: Morawski – Zdrahala 2, Matulić 3, Ruiz 1, Góralski 1, Szita 3, Krajewski 1, Żabić 7, Mihić 2, Kowalski, Sulić 1, Czapliński 2, Mindehia 1, Mlaklar 1, Jankowski.Rzuty karne: 1 bramka/ 2 rzuty
Kary: 4 minuty (Kowalski, Sulić)