-:-

Dodano: 1 grudnia 2018

Czterdziestka Gwardii

W meczu rozegranym w hali Gdyńskiego Centrum Sportu nie było niespodzianki. Goście prowadzeni przez Rafała Kuptela pokonali miejscową Arkę 40:29 (20:12).

Pierwszą bramkę dla gospodarzy w tym pojedynku zdobył w pierwszej minucie Kelian Janikowski. Goście z Opola odpowiedzieli celnym trefieniem Mateusza Jankowskiego. Do 13. minuty mecz był bardzo wyrównany. Po celnym rzucie Karola Siwaka (6:7) i odpowiedzi Adama Lisiewicza w 14. minucie na tablicy był remis po 7.

Od tego momentu przyjezdni uzyskali wyraźną przewagę i będąc skuteczniejszym zespołem systematycznie powiększali prowadzenie. W 21. minucie do bramki Arki trafił Antoni Łangowski i było już 14:8 dla Gwardii.

W 25. minucie pojedynku czerwoną kartę za faul na Andersonie Mollino dostał Karol Siwak. Z karnego dla Arki trafił Dawid Przysiek. Nie zatrzymało to graczy z Opola i na przerwę schodzili z ośmioma bramkami prowadzenia (12:20).

Po zmianie stron gracze Dawida Nillsona rzucili się do odrabiania strat. Dwa celne trafienia – Roberta Kamyszka i Krzysztofa Jasowicza – pozwoliły myśleć o odwróceniu losów meczu. Jednakże od 35. minuty zawodnicy z Opola ponownie powiększali prowadzenie. Celnie rzucali m.in. Wiktor Kawka i Patryk Mauer. W 44. minucie ponownie Patryk Mauer Mateusz Jankowski zdobyli dwie bramki z rzędu i było już 19:31. Arkowcy starali się odpowiedzieć rzutami celnymi Jasowicza i Janikowskiego (22:33).

Na pięć minut przed końcem trzy razy z rzędu dla Arki trafił Jackson Souza (27:37) Gwardia odpowiedziała celnym trafieniem Michała Milewskiego. Ostatnią bramkę w tym pojedynku zdobył zawodnik gości Jędrzej Zieniewicz i Gwardia wysoko wygrała z Arką 29:40.
Arka Gdynia – Gwardia Opole 29:40 (12:20)
ARKA: Zimakowski, Michalczuk, Pieńczewski – Czaja, Ćwikliński 1, Mollino Da Silva 5, Jasowicz 5, Jamioł 1, Janikowski 2, Lisiewicz 2, Kamyszek 2, Przysiek 5, Rychlewski, Wolski 1, Souza 5
Gwardia: Malcher, Zembrzycki – Klimków 3, Jankowski 5, Lemaniak, Kawka 2, Łangowski 8, Siwak 2, Milewski 4, Mokrzki, Morawski, Mauer 8, Skraburski 1, Tarcijonas 4, Zarzycki 1, Zieniewicz 2