Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 22 listopada 2019

CZYNY, NIE SŁOWA! #movember

Po raz kolejny piłkarze ręczni Zagłębia Lubin pokazali, że liczą się czyny nie słowa. Zapuszczanie wąsów jest ważne, ale jeszcze ważniejsze są badania, pozwalające wykryć raka prostaty. Dziś Miedziowi wzięli udział w kolejnym etapie akcji Movember.

Movember to coroczna, trwająca miesiąc akcja, udział w której polega na zapuszczeniu wąsów w listopadzie. W tym roku ambasadorem akcji z miedziowego klubu został Krzysztof Pawlaczyk, który od początku miesiąca zapuszczał i pielęgnował wąsy – Na początku moja rodzina i przyjaciele nie mogli przyzwyczaić się do mojego nowego stylu. Teraz myślę, że byłoby dziwnie bez tych wąsów. Cieszę się, że mogłem zostać ambasadorem tej akcji i przyłożyłem mają cegiełkę, uświadamiając mężczyzn jak ważne jest badanie się – mówi rozgrywający Zagłębia Lubin.

Dziś Miedziowi wzięli udział w kolejnym etapie akcji Movember, dając przykład wszystkim panom. Szczypiorniści Zagłębia poddali się badaniu poziomu PSA – to drugi obok badania gruczołu krokowego test przesiewowy, który pozwala u wielu pacjentów wykryć raka prostaty – Badanie naprawdę trwa kilka chwil i jest bardzo ważne. Zachęcamy wszystkich, aby znaleźli chwilę i przyszli na badania – mówi Michał Stankiewicz, inicjator akcji w lubińskim Medicusie.

PSA to antygen gruczołu krokowego, białko wytwarzane przez komórki stercza. Jego stężenie można oznaczyć w zwykłym badaniu krwi, która pobiera się z żyły łokciowej pacjenta. 

Akcja Movember w Polsce tworzona jest przez Fundację Kapitan Światełko. Rokrocznie wspiera popularność akcji i jej promowanie w mediach powoduje, że wielu mężczyzn w Polsce zapuszcza w listopadzie wąsy, zwiększając społeczną świadomość dotyczącą męskich problemów zdrowotnych. Do akcji co roku dołącza męska PGNIG Superliga oraz wszystkie kluby w niej występujące. 

Zagłębie Lubin listopad rozpoczęło movembrowym meczem z Gwardią Opole, a miesiąc zakończy 27 listopada o godzinie 18:00 w hali RCS spotkaniem z Torus Wybrzeżem Gdańsk. I na to spotkanie panowie z wąsem wejdą nieodpłatnie.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: