III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
6
G
1
0
M
3
9
S
1
8
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 23 stycznia 2018

Daćko w Górniku do 2021

Jeden z najbardziej utalentowanych polskich obrotowych, Marek Daćko, będzie bronił barw NMC Górnika Zabrze jeszcze przez co najmniej trzy najbliższe sezony – do czerwca 2021. Po długich negocjacjach niedawno sygnował kontrakt obowiązujący od lipca 2018 roku.
 
Z obrotu spraw cieszy się prezes klubu, Bogdan Kmiecik: – Jestem bardzo zadowolony z obrotu spraw. To były długie rozmowy, ale ostatecznie udało nam się znaleźć porozumienie – mówi. – Marek zdecydował się pozostać w Zabrzu, bo najważniejsza jest dla niego stabilna sytuacja klubu, cele krótko- i długoterminowe, jakie chcemy osiągnąć i przede wszystkim atmosfera.


 
Daćko jest wychowankiem Szczypiorniaka Olsztyn. Później grał w SMSie Gdańsk, BKSie Bochnia i wówczas I-ligowym Piotrkowianinie Piotrków Trybunalski. Stamtąd trafił w 2014 do Zabrza. Jest aktualnym reprezentantem kraju, a po zakończeniu ubiegłorocznych rozgrywek został wybrany najlepszym obrotowym i najlepszym zawodnikiem PGNiG Superligi. Regularnie notuje też wyjątkową skuteczność, plasującą go w pierwszej piątce srzelców ligi.
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: