Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 7 października 2021

David Fernandez w szeregach ORLEN Wisły Płock do 2025 roku!

Grający na prawym rozegraniu, 25-letni Hiszpan przedłużył kontrakt do końca sezonu 2024/2025.

David Fernandez do ekipy Nafciarzy dołączył w styczniu 2020 roku. Mający doskonałe warunki fizyczne rozgrywający (196 cm, 90 kg) przed podpisaniem kontraktu z Nafciarzami reprezentował barwy jednego klubu – Ademar Leon, gdzie miał okazję współpracować z dobrym znajomym Orlen Wisły – trenerem Manolo Cadenasem.

Prawo rozgrywający Orlen Wisły, David Fernandez zaczął sezon 2021/2022 z nowymi nadziejami i przede wszystkim – bez problemów zdrowotnych. Mierzący 196 cm Hiszpan większość poprzedniego sezonu nie miał okazji do pełnego zaprezentowania swoich boiskowych walorów przez liczne kontuzje, jednak w tym, wyrasta na jednego z liderów ofensywy Nafciarzy.

„Pomimo dużego zainteresowania naszym zawodnikiem, jestem zadowolony, że David wybrał Wisłę i związał się  kontraktem do 2025 roku. W poprzednim sezonie David miał problemy zdrowotne, ale jak widać w obecnym sezonie wyrasta na jednego z liderów drużyny. Myślę, że z sezonu na sezon będzie się rozwijał i stawał coraz lepszym zawodnikiem.” – skomentował Dyrektor Sportowy, Adam Wiśniewski.

W przerwie między sezonami praworozgrywający nie próżnował i w asyście specjalistów szlifował przygotowanie fizyczne, tak by być optymalnie przygotowanym na start sezonu. Praca przyniosła oczekiwane rezultaty i od razu David Fernandez stał się czołową postacią Wisły na początku sezonu 2021/2022. W rozgrywkach PGNiG Superligi Fernandez może pochwalić się blisko 80% skuteczności (12/14). Swoją skuteczność podkreślił również w kwalifikacjach do fazy grupowej Ligi Europejskiej, gdzie w pierwszym meczu z Dobrogea Sud Constanca zdobył 6 bramek.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: