-:-

Dodano: 29 października 2019

Deklasacja Mistrzów

Niespodzianki być nie mogło – PGE VIVE zwyciężyło w Kwidzynie pewnie i wyraźnie. Podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa wygrali 22:40, dyktując warunki gry przez całe spotkanie. Gospodarze starali się, ale nie potrafili poradzić sobie ze szczelną obroną kielczan.

Już początek meczu pokazał dobitnie kto będzie rozdawał karty w tym spotkaniu. Goście rozpoczęli bowiem grę od prowadzenia 0:4, a na pierwszą bramkę rzuconą przez MMTS trzeba było czekać aż do 9 minuty spotkania! Bramkarza PGE VIVE pokonał wówczas Michał Peret, który dał kolegom jasny sygnał, że kielczanom też można rzucać bramki.

Różnica 3-4 trafień utrzymała się do 15 minuty i stanu 4:8. Wówczas gole zdobyli obrotowi kwidzyńskiego zespołu: Michał Peret i Ryszard Landzwojczak i przewaga mistrzów Polski stopniała do dwóch trafień – 6:8. Kielczanie jednak zareagowali bardzo szybko i po trafieniach Uladzisława Kulesza i Arkadiusza Moryto rywale odskoczyli na pięć bramek – 6:11. Ostatnie sześć minut pierwszej połowy meczu to natomiast pokaz siły i skuteczności PGE VIVE. Na każde trafienie kwidzynian rywale odpowiadali bowiem 2-3 bramkami. W efekcie przy 3 trafieniach MMTS (Kryński, Peret, Ossowski) kielczanie dołożyli 7 bramek (w tym cztery gole Krzysztofa Lijewskiego) i na przerwę schodzili prowadząc 10:19.

Druga odsłona rozpoczęła się od trafienia Doruka Pehlivana, który wyprowadził swój zespół na dziesięciobramkową przewagę w tym spotkaniu. Kwidzynianie starali się odrabiać straty, w czym prym wiódł Alan Guziewicz, ale nie wpływało to znacząco na wynik spotkania. Kolejne trafienia Doruka Pehlivana i Arkadiusza Moryto pozwoliły natomiast kielczanom na uzyskanie czternastobramkowej przewagi – 15:29. Kwidzynianie odpowiedzieli wówczas trafieniami Ryszarda Landzwojczaka i Damiana Przytuły, a w kolejnych minutach kibice oglądali już bardziej wyrównane spotkanie. Obraz ten utrzymał się jednak tylko do 51 minuty i stanu 21:33. Ostanie 9 minut należało bowiem całkowicie do gości. Siedem bramek PGE VIVE przy zaledwie jednym trafieniu Kamila Netza zapewniło kielczanom zwycięstwo i pokazało dobitnie różnice dzielące obie ekipy.

ODWIEDŹ CENTRUM MECZOWE I ZOBACZ STATYSTYKI I MATERIAŁY WIDEO Z MECZU

MMTS Kwidzyn – PGE VIVE Kielce 22:40 (10:19)

MMTS Kwidzyn:

Szczecina, Dudek, Matlęga – Grzenkowicz 3, Orzechowski, Kryński 1, Peret 4, Adamski 1, Biegaj 1, Guziewicz 4, Netz 1, Ossowski 2, Potoczny 1, Landzwojczak 2, Przytuła 2.