-:-

Dodano: 28 lutego 2021

Derby dla Tarnowa!

Grupa Azoty SPR Tarnów wygrała domowe spotkanie z drużyną SPR Stal Mielec 24:20 i do swojego konta dopisuje cenne 3 punkty!

Rennosuke Tokuda Grupa Azoty SPR Tarnów / PGNiG Superliga

Gospodarze mocno weszli w spotkanie. W pierwszych 2 minutach celne strzały na bramkę oddali Rennosuke Tokuda oraz nowy zawodnik tarnowian, Ajdin Zahirović. Goście jednak szybko odpowiedzieli trafieniami na bramkę Patryka Małeckiego i po 4 minutach mieliśmy remis. Gra była zacięta, obie drużyny walczyły i dawały z siebie wszystko zarówno w ataku, jak i w obornie, co skutkowało dwoma żółtymi kartkami dla tarnowian – najpierw żółty kartonik powędrował w stronę Łukasza Kużdeby, a 2 minuty później do Przemysława Mrozowicza. Pierwsze 15 minut należało do drużyny z Tarnowa, która starała się utrzymywać kilkubramkowe prowadzenie, jednak po tym czasie zawodnicy SPR Stali Mielec pokazali nieco lepszą grę i w 26. minucie doprowadzili do remisu 9:9 Chwilę później nad mielczanami zawisły jednak ciemne chmury – karę 2 minut otrzymali kolejno Rafał Krupa, Łukasz Janyst i Goran Andelić i drugą połowę zakończyli z 4 zawodnikami na boisku. Tarnowianie grę w przewadze zwyciężyli 1 bramką i po 30 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 11:10.

Druga połowa również rozpoczęła się dobrą grą podopiecznych Patrika Liljestranda. Świetna dyspozycja Patryka Małeckiego z bramce oraz skuteczna gra w ataku pomogła wypracować tarnowianom bezpieczną przewagę 19:12 w 46. minucie. Drużyna gości nie poddała się jednak i starała się odrabiać straty. Celne strzały Marka Monczki sprawiały, że przewaga gospodarzy stopniowo topniała i w 58. minucie mieliśmy wynik 22:18, a Patrik Liljestrand poprosił o chwilę rozmowy ze swoimi zawodnikami. Zaraz po powrocie do gry bramkę zdobył Kosta Petrović i na niespełna 2 minuty przed końcem spotkania różnica bramek wynosiła zaledwie 2. Tarnowscy kibice wstrzymali oddech, a do zespołu z Mielca na chwilę wróciły nadzieje na wyszarpanie ważnych punktów, jednak bramki Rennosuke Tokudy oraz Kacpra Majewskiego ostatecznie pogrążyły drużynę SPR Stali Mielec i mecz zakończył się rezultatem 24:20 na korzyść gospodarzy. Drużyna Grupy Azoty SPR Tarnów może świętować drugie w tym sezonie zwycięstwo w „derbach południa”.

Grupa Azoty SPR Tarnów: Małecki, Liljestrand, Ciochoń – Tokuda 6, Majewski 2, Wojdan 4, Sanek, Kowalik, Wajda, Dadej 2, Kużdeba 1, Pedryc, Kniazeu 2, Mrozowicz 2, Zahirović 4, Yoshida 1
Trener: Patrik Liljestrand

SPR Stal Mielec: Andelić, Witkowski – Wilk 2, Janyst 2, Oliviera, Mochocki, Flont, Nowak, Valyntasu 1, Petrović 5, Krytski, Wojdak 2, Ivanović, Krupa 2Trener: Marek Motyczyński