-:-

Dodano: 22 października 2016

Derby Dolnego Śląska wygrywa Głogów

Mimo wygranej pierwszej połowy piłkarze Zagłębia przegrali z Chrobrym 28:30.
Mecz zaczął się lepiej dla głogowian, którzy po kilku minutach prowadzili 3:0. Bramki Arkadiusza Moryto i Dawida Przysieka zmieniły wynik na 2:3. W kolejnych akcjach lepiej prezentowali się goście, którzy w dziesiątej minucie wygrywali 6:
2. W tym momencie o czas poprosił szkoleniowiec
miedziowych, Paweł Noch. Wskazówki trenera podziałały i miedziowi zniwelowali straty do jednej bramki – 5:6. Mimo ataków głogowian, lubinianie doprowadzili do wyniku 10:8.
Dawid Przysiek, Arkadiusz Moryto i Mikołaj Szymyślik najczęściej nękali Głogowską defensywę. Goście do głosu doszli w ostatniej fazie pierwszej połowy i odrobili cztery bramki z rzędu. Do przerwy Zagłębie prowadziło 15:13.
Początek drugiej połowy przypominał początek meczu. Po zmianie stron lepiej prezentowali się goście, którzy w niespełna pięć minut doprowadzili do remisu. Po słabszym początku gry lubinianie złapali oddech i odskoczyli na kilka bramek. Chwila rozkojarzenia kosztowała jednak miedziowych utratę prowadzenia. W 43. minucie wynik wynosił po 21. Największe problemy lubinianie mieli z powstrzymaniem Grzegorza Sobuta, który w drugiej połowie rzucał jak na zawołanie. W 49. minucie głogowianie, po trafieniu Damiana Krzysztofika wyszli na długo wyczekiwane prowadzenie. Kolejną bramkę zdobył Wiktor Kubała  – zawodnik z Głogowa. Pięć minut przed końcem Michał Stankiewicz nie wykorzystał karnego. Natomiast nie pomylił się Mateusz Rydz i wynik wskazywał 26:29. Trzy minuty przed końcem lubinianie musieli odrobić trzy bramki, aby doprowadzić do dogrywki. Nie udało im się. Derby wygrali głogowianie.
MVP meczu: Grzegorz Sobut (Chrobry)
MKS Zagłębie Lubin – KS SPR Chrobry Głogów 28:30 (15:13)
Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz , Przysiek , Kużdeba, Szymyślik , Mrozowicz, Czuwara , Wolski, Gudz , Bartczak , Pietruszko, Dżono , Moryto , Dżono.
Chrobry: Stachera, Kapela – Miszka, Pawłowski, Świtała, Sadowski, Sićko, Gujski, Tylutki, Sobut, Biegaj, Krzysztofik, Kubała, Rydz.
Sędziowie: Jakub Jerlecki, Maciej Łabuń, Delegat ZPRP: Andrzej Mikołajczak.