-:-

Dodano: 15 listopada 2020

Derby Pomorza dla Gdańska. MMTS rozbity przez Torus Wybrzeże

Derbowe starcie MMTS Kwidzyn z Torus Wybrzeżem Gdańsk zakończyło się porażką gospodarzy. Podopieczni trenera Krzysztofa Kisiela wygrali w Kidzynie 22:28, prowadząc nieprzerwanie od od 13 minuty tego spotkania. Znakomite spotkanie rozegrał Kamil Adamczyk, który zdobył 11 bramek, połowę całego dorobku swojej drużyny.

Kamil Adamczyk Torus Wybrzeże Gdańsk

Początek meczu był dość wyrównany. Jako pierwsi gola zdobyli kwidzynianie, po trafieniu Ryszarda Landzwojczaka. Goście odpowiedzieli natomiast bramką Kamila Adamczyka. I choć w kolejnych minutach w grze obu zespołów pojawiło się sporo niedokładności to wynik cały czas oscylował wokół remisu. Sytuacja zmieniła się jednak w 12 minucie, kiedy to gol Ryszarda Landzwojczaka dał kwidzynianom wyrównanie 5:5. Gospodarze wówczas stanęli w miejscu i przez kolejne 12 minut nie potrafili pokonać Artura Chmielińskiego stojącego w bramce Gdańska. Niemoc kwidzynian oczywiście skutecznie wykorzystali goście, którzy zdobywając 6 bramek z rzędu wyszli na prowadzenie 5:11. W 24 minucie kryzys MMTS przerwało co prawda trafienie Rafała Biegaja, jednak sześciobramkowa przewaga gości utrzymała się do końca pierwszej połowy meczu.

Po wznowieniu przypomniał o sobie Damian Przytuła, który zdobył pierwsze trzy bramki dla MMTS. Goście jednak cały czas kontrolowali istniejąca przewagę, skrupulatnie ją powiększając, w czym spora zasługa niezwykle skutecznego tego dnia Kamila Adamczyka. W 45 minucie gry, po trafieniach Kamila Adamczyka i Mateusza Jachlewskiego goście prowadzili w Kwidzynie 8 bramkami – 14:22. Na 4 minuty przed końcem meczu różnica ta wynosiła natomiast już 10 bramek – 17:27. Sprawa zwycięstwa była zatem rozstrzygnięta. W końcówce kwidzynianie zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary porażki, ale komplet punktów w Derbach Pomorza tym razem trafił do Gdańska.

MMTS Kwidzyn – Torus Wybrzeże Gdańsk 22:28 (8:14)

MMTS: Szczecina 1, Matlęga – Orzechowski, Kryński 2, Peret 2, Zieniewicz 2, Kutyła 1, Biegaj 3, Guziewicz, Ossowski 1, Potoczny 2, Nastaj, Landzwojczak 2, Przytuła 6.

Torus Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski, Wodziński – Stojek 1, Powarzyński 1, Pieczonka 3, Gądek 1, Jachlewski 3, Sulej, Kosmala 2, Papaj 4, Adamczyk 11, Janikowski 2, Woźniak.