-:-

Dodano: 23 listopada 2019

Derby Pomorza dla Gdańska!

To było widowisko na miarę derbów. Szczypiorniści Torus Wybrzeża Gdańsk podejmowali MMTS Kwidzyn. Spotkanie od początku było bardzo zacięte, a obie drużyny nie odpuszczały ani na moment. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 26:22.

Mecz od skutecznego ataku rozpoczął Patryk Pieczonka. Chwilę później odpowiedział Robert Orzechowski. W spotkanie lepiej weszli gospodarze, którzy w 11. minucie po dwóch kontrach Komarzewskiego prowadzili już 6:2. Potem wiatru w żagle nabrali kwidzynianie. Na nieco ponad 10 minut przed końcem tej części gry zaliczyli serię czterech trafień. Bramkę na 8:8 zdobył Kacper Adamski. Później wynik oscylował wokół remisu i do przerwy, po mocnym rzucie Wróbla, było 11:11. W spotkaniu z Kwidzynem po raz pierwszy w tym sezonie wystąpił wracający po kontuzji Jacek Sulej. – Zaczęliśmy dobrze. Pobiegliśmy parę razy z kontrą, mieliśmy przewagę, ale później się to odwróciło. Zespół z Kwidzyna też swoje przeanalizował i też był przygotowane na nasze granie – mówił tuż po meczu.

Analogicznie do końcówki pierwszej połowy, w drugiej również żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć na więcej niż jedno trafienie. Taki stan rzeczy trwał do 47. minuty. W końcówce bramkę gdańszczan zamurował Przemysław Witkowski, a swoje w ataku robili Patryk Pieczonka i Wojciech Prymlewicz. Serie gospodarzy próbował jeszcze przerywać Michał Peret, ale ostatecznie górą byli gdańszczanie, którzy zwyciężyli 26:22. – Gramy jedną rzecz dobrze trzy razy, potem dwa razy źle. Potem inną trzy razy dobrze, dwa razy źle. Nie ma w nas takiej regularności, która nam pozwala utrzymać się na +1 przez cały mecz. Zawsze są jakieś dołki, dwie, trzy bramki, ktoś robi jeden błąd, ktoś drugi zrobi błąd. Nie chodzi mi o to, że się przegra 1 na 1 albo nie trafi. Chodzi mi o takie błędy proste w naszym systemie grania, którego nie powinno być – podsumował Robert Orzechowski.

ODWIEDŹ CENTRUM MECZOWE:
ZOBACZ STATYSTYKI I MATERIAŁY WIDEO Z MECZU

Torus Wybrzeże Gdańsk 26:22 MMTS Kwidzyn

Torus Wybrzeże Gdańsk: Chmieliński, Witkowski – Pieczonka 6, Wróbel 5, Oliveira 4, Prymlewicz 4, Komarzewski 3, Papaj 2, Janikowski 1, Sulej 1 oraz Adamczyk, Bednarek, Gajek, Powarzyński, Salacz

MMTS Kwidzyn: Dudek, Matlęga, Szczecina – Potoczny 7, Peret 4, Adamski 3, Orzechowski 3, Kryński 2, Przytuła 2, Landzwojczak 1 oraz Biegaj, Grzenkowicz, Krieger, Netz