-:-

Dodano: 21 maja 2019

Derby rozstrzygnięte w karnych. Arka spada z Superligi

Na zakończenie zmagań w rundzie spadkowej szczypiorniści Energi Wybrzeża we własnej hali podejmowali Arkę Gdynia. Gdańszczanie byli pewni utrzymania w PGNiG Superlidze. Dla Arki był to mecz o być albo nie być w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ostatecznie o wyniku spotkania rozstrzygnęły rzuty karne.

Początek meczu zdecydowanie należał do gości. W 4. minucie prowadzili 0:3, a w 11., gdy rzut karny wykorzystał Rychlewski, było 2:6. Chwilę później do odrabiania strat rzucili się gospodarze. W 19. minucie, po kolejnym trafieniu Rychlewskiego, było 7:9. Wtedy serię czterech bramek zaliczyli gdańszczanie. Dwubramkowe prowadzenie utrzymali już do końca tej części gry i na przerwę schodzili, prowadząc 16:14. – Przez większość czasu mieliśmy ten mecz pod kontrolą. Staraliśmy się grać dokładnie, ale niestety się to nam nie udawało – powiedział tuż po meczu Jacek Sulej.

Analogicznie do pierwszej połowy, początek drugiej części również należał do gdynian. W 32. minucie do remisu 16:16 doprowadził Michał Skwierawski. W kolejnych minutach wynik oscylował wokół remisu. Dopiero w 46. minucie po rzutach Papaja, Janikowskiego i Komarzewskiego było 23:20. W kolejnych minutach podopieczni Dawida Nilssona próbowali odwrócić losy spotkania. Na dwie minuty przed końcem spotkania do remisu doprowadził Wolski, a w kolejnej akcji podwyższył Jasowicz. W ostatniej minucie po rzucie Jamioła było 25:26. Tuż przed końcem do remisu doprowadził Jacek Sulej.  O wyniku spotkania rozstrzygnęły rzuty karne, w których po dwóch obronach Artura Chmielińskiego górą byli gdańszczanie. – Było bardzo blisko, zabrakło nam doświadczenia, które Wybrzeże miało. Dlatego mecz skończył się tak, jak się skończył. Zagraliśmy za mało meczów na takim styku i takim stresie i dlatego ten mecz się tak ułożył – skomentował Maciej Pieńczewski.

Energa Wybrzeże Gdańsk 26:26 (4:2) Arka Gdynia

Energa Wybrzeże Gdańsk: Chmieliński, Witkowski – Janikowski 6, Komarzewski 4, Wróbel 4, Kondratiuk 3, Prymlewicz 2, Salacz 2, Sulej 2, Adamczyk 1, Gądek 1, Papaj 1 oraz Bednarek, Frańczak, Gajek

Arka Gdynia: Pieńczewski, Ram – Kamyszek 5, Brukwicki 4, Rychlewski 4, Jamioł 3, Skwierawski 3, Jasowicz 2, Przysiek 2, Wołowiec 2, Wolski 1 oraz Całujek, Ćwikliński, Dworaczek