-:-

Dodano: 20 kwietnia 2017

Finały 2017: Dobra postawa MMTS-u

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym PGNiG Superligi KPR Gwardia uległa MMTS-owi Kwidzyn 24:29.
Spotkanie rozpoczęło się bardzo wyrównanie. Jednak w 7. minucie dzięki wspaniałej dyspozycji Pawła Kiepulskiego goście wyszli na prowadzenie 2:4, a już w 9. prowadzili czterema oczkami i o czas prosił Rafał Kuptel. Gwardziści mieli ogromny problem z obroną, co skrzętnie wykorzystali goście. Nie miał litości Mateusz Seroka i na półmetku pierwszej odsłony przewaga przyjezdnych była już sześciobramkowa. W 22. minucie czerwoną kartką ukarany został ten sam zawodnik za faul na Antonim Łangowskim. Nieskuteczność gospodarzy w ataku sprawiła, że na przerwę zawodnicy schodzili przy prowadzeniu 8:13 MMTS-u Kwidzyn.
Od początku drugiej odsłony widać było ogromne chęci Gwardzistów zmniejszenie strat – zbliżyli się na cztery trafienia, ale była to magiczna bariera, którą trudno było przełamać. To co w pierwszej odsłonie wypracował Seroka, w drugiej dokończył Potoczny. Gwardziści robili co mogli, głównie za sprawą Kamila Mokrzkiego (7 trafień), ale bramka gości była jak zaczarowana. Ostatecznie to przyjezdni triumfowali 24:29. MVP meczu został wybrany Paweł Genda.
KPR Gwardia Opole – MMTS Kwidzyn 24:29 (8:13)
Gwardia: Malcher, Zembrzycki – Mokrzki 7, Jankowski 4, Zadura 4, Siwak 3, Tarcijonas 2, Adamski 1, Lemaniak 1 (0/1), Łangowski 1, Morawski 1, Bąk