-:-

Dodano: 24 września 2017

Dominacja Nafciarzy

Wicemistrz Polski pewnie pokonał Gwardię Opole. Decydujący okazał się pierwszy fragment spotkania, w którym gospodarze grali zbyt nerwowo i szybko stracili dystans. W Opolu padł rekord frekwencji, ale miejscowi przegrali 20:32.

Spotkanie z Orlen Wisła Płock, a może walka o fotel lidera jakby sparaliżowały gwardzistów. Pierwszego karnego wykonywanego przez Sime Ivica obronił jeszcze Malcher, ale potem był bezradny. Jego koledzy w łatwy sposób tracili piłkę i w 5. minucie Ivic trafił na 3:0 dla gości. Niemoc miejscowych w ataku przerywali tylko Przemysław Zadura i Mindaugas Tarcijonas, ale to było zdecydowanie za mało.

W kolejnych minutach wiele się nie zmieniło, a opolanie marnowali swoje szanse. Notowali bowiem przechwyty, rywale też się mylili z dystansu, piłki odbijał Malcher. W ataku jednak tego nie wykorzystali. Dwie bramki z rzędu były maksimum tego co udało się wyciągnąć, a za chwilę rywal znów powiększał dystans. Po rzucie Michała Milewskiego było 8-13, ale kolejne cztery bramki z rzędu rzucili goście. Nie do pokonania był dla odmiany Adam Borbely.

Po przerwie Wisła kontrolowała wydarzenia na parkiecie, a podopieczni trenera Rafała Kuptela nie potrafili zatrzymać jej skrzydłowych, z dystansu trafiał Tomasz Gębala i w 40 minucie przyjezdni mieli 12 bramek zaliczki (11-23). Po przechwycie Milewski zmniejszył dystans do 10 trafień, a pierwsza bramka Jana Klimkowa w lidze sprawiła, że było 18-27. Pojedyncze udane interwencja Mateusza Zembrzyckiego i błędy rywala znów pozostały bez echa.

Adam Morawski zatrzymał kolejno: swojego brata Mateusza, Sergeia Dementeva (trafił też w słupek) Michała Lemaniaka i Klimkowa, a opolanie jeszcze dwa razy stracili piłkę. W kontrze „punktowali” za to Michał Daszek oraz Lovro Mihic i płocczanie wygrywali 32-19. Mecz pięknym rzutem na otarcie łez skończył Maciej Zarzycki.
KPR Gwardia Opole – Orlen Wisła Płock 20-32 (9-17)
Gwardia: Malcher, Zembrzycki – Lemaniak 1, Zarzycki 1, Łangowski 3, Klimków 1, Tarcijonas 2, Mokrzki 1, Dementev, Jankowski 3, Zadura 4, Mauer 1, Milewski 3, M. Morawski.
Wisła: Borbely, M. Morawski – Daszek 6, Duarte 1, Krajewski 6, Obradovic 1, Ghionea 3, T. Gębala 3, Simic 3, Olkowski 1, M. Gębala 3, Mihić 4, De Toledo 1, Wołowiec.