Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 17 marca 2019

DOMINACJA VIVE – 99 WYGRANA Z RZĘDU!

W meczu 23. serii PGNiG Superligi PGE VIVE Kielce wygrało u siebie z Energą MKS Kalisz 43:20. W spotkaniu zabrakło Michała Jureckiego, Krzysztofa Lijewskiego, Luki Cindrića, Alexa i Daniela Dujshebaevów.

Początek meczu nie zwiastował tak dużej dominacji kielczan na jaką wskazywał wynik po pierwszej części pojedynku. Na skuteczne rzuty naszej drużyny odpowidał rzucający z 2 linii Kiryl Kniazeu czy skuteczny z rzutów karnych Michał Drej. W 12 minucie meczu przewaga PGE VIVE Kielce wzrosła do 4 bramek (9:5) a trener gości, Patrik Liljestrand poprosił o czas. W tej części pojedynku mecz wyrównany był jeszcze tylko przez kolejne pięć minut. Od stanu 13:9 w 21 minucie do końca połowy żółto-biało-niebiescy zdobyli 8 bramek, rywale zaledwie jedną. W tym czasie punktowali zwłaszcza skrzydłowi Angel Fernandez i Arkadiusz Moryto, wyprowadzani do kont przez kolegów. Skutecznością w bramce popisywał się Vlad Cupara, który w pierwszej części meczu bronił z ponad 50- procentową skutecznością!


Początek drugiej części meczu to kolejne kontry, kończone przez Morytę. W 34 minucie kielczanie prowadzili już 27:12 i trener gości po raz drugi dziś poprosił o czas. Goście bywali bezradni, bo dobra praca obrony oraz skuteczne interwencje Filipa Ivića przeszkadzały im w jakimkolwiek niwelowaniu strat. Z drugiej strony bramki padały za to szybko. W 44 minucie po widowiskowej akcji i bramce Marko Mamića prowadziliśmy już 34:15, w 53 minucie, po trafieniu Mariusza Jurkiewicza – aż 40:17!

Kielczanie odnieśli 99 zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach PGNiG Superligi. O setną wygraną zagramy we wtorek w Mielcu.

PGE VIVE Kielce – Energa MKS Kalisz 43:20 (21:10)


PGE VIVE Kielce: Cupara, Ivić – Bis, Aginagalde, Jachlewski, Janc, Jurkiewicz, Kulesh, Moryto, Mamić, Fernandez, Karalek, Cupara


Energa MKS Kalisz: Potocki, Zakręta – Bałwas, Bożek, Adamczak, Drej, Klopsteg, Misiejuk, Grozdek, Adamczak, Pilitowski, Kniazeu, Wojdak, Czewiński, Padasinau

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: