III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
3
0
G
1
8
M
0
8
S
2
4
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 24 maja 2022

Doświadczony duet z Chorwacji poprowadzi mecz Orlen Wisła Płock – Łomża Vive Kielce

Hit PGNiG Superligi, starcie pomiędzy Orlen Wisłą Płock a Łomżą Vive Kielce, poprowadzi para sędziowska Matija Gubica – Boris Milosevic. To jedni z najbardziej doświadczonych sędziów w świecie piłki ręcznej.

Finał sezonu PGNiG Superligi zostanie rozegrany już dziś o godzinie 19:15 w płockiej Orlen Arenie. Spotkanie poprowadzi sędziowski duet z Chorwacji: Matija Gubica i Boris Milosevic. To jedna z najbardziej doświadczonych i cenionych par sędziowskich EHF i IHF. 

Chorwaccy sędziowie, w swojej ponad 23-letniej karierze, mają na koncie pracę przy najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprezach w Europie i na świecie. Duet sędziował na sześciu edycjach Mistrzostwa Świata i Mistrzostw Europy oraz ma za sobą pracę podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. W okresie 2009-2021 para trzynaście razy z rzędu pracowała na najważniejszych imprezach w europejskiej i światowej piłce ręcznej. 

W 2011 i 2013 roku chorwacka para była rozjemcami w meczach finałowych EHF Ligi Mistrzów Kobiet. W latach 2010, 2012 i 2017 Matija Gubica i Boris Milosevic sędziowali również mecze FINAL 4 EHF Ligi Mistrzów Mężczyzn. 

W 2019 i 2020 roku w konkursie organizowanym przez ceniony portal Handball-Planet.com, na podstawie opinii dziennikarzy zajmujących się piłką ręczną oraz kibiców z całego świata, para została wybrana Najlepszymi Sędziami Piłki Ręcznej na Świecie. 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: