Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 8 marca 2021

Dotrzymał słowa. Dmitry Zhitnikov ponownie w ORLEN Wiśle Płock!

Po czterech latach spędzonych w MOL-Pick Szeged Dmitry Zhitnikov ponownie wystąpi w ORLEN Wiśle Płock! Rosyjski rozgrywający podpisał z klubem kontrakt na dwa lata z opcją przedłużenia na kolejny rok.

Dmitry Zhitnikov wraca do Orlen Wisły Płock!

W 2017 roku, kiedy Dmitry Zhitnikov odchodził do MOL-Pick Szeged obiecał, że kiedyś jeszcze zagra w ORLEN Wiśle Płock. Słowa dotrzymał. Od nowego sezonu ponownie założy koszulkę klubu z Płocka. 

– Niezmiernie cieszę się, że udało nam się pozyskać zawodnika tej klasy. To gracz, który wielokrotnie potwierdzał swoją jakość. Będzie to bez wątpienia wzmocnienie naszego zespołu i da trenerowi duże pole manewru. Myślę, że wspólnie z Sergeiem Kosorotovem szybko zaaklimatyzują się w naszym zespole. Życzę Dimie wszystkiego dobrego i do zobaczenia w Płocku – mówi prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek. 

– Przez ten cały okres spędzony w Szeged byliśmy w stałym kontakcie. Myślę, że rzeczywiście była to tylko kwestia czasu, kiedy Dimę znowu zobaczymy w Płocku – mówi dyrektor sportowy Adam Wiśniewski. – On bardzo chciał tu wrócić, w tym roku kończy mu się kontrakt z MOL-Pick Szeged, więc rozmowy przebiegły dosyć sprawnie. Dla nas również to duże wzmocnienie w kontekście kolejnych sezonów. Myślę, że będziemy mieli bardzo solidną drugą linię. 

– Czas wracać do domu. W Płocku mam wielu przyjaciół i przez ten cały czas bardzo tęskniliśmy za Polską – mówi Dmitry Zhitnikov. – Nie miałem jeszcze okazji rozmawiania z trenerem Sabate, ale mamy jeszcze trochę czasu i myślę, że nie zajmie to długo, aby się nawzajem zrozumieć. 

Dima znany jest z zamiłowania do wędkarstwa i swoją pasję ma zamiar dalej rozwijać. – Doskonale pamiętam dobre miejsca w okolicach Płocka do łowienia ryb, ale z rozmów ze znajomymi dowiedziałem się o nowych i w wolnym czasie zamierzam je sprawdzić – zapowiada 31-letni Rosjanin. 

Dmitry Zhitnikov występował w ORLEN Wiśle Płock w latach 2015-2017, z miejsca stając się kluczową postacią zespołu. W barwach Wisły rozegrał 96 meczów i zdobył 280 bramek. Swoją postawą na boisku i pozytywnym usposobieniem szybko zaskarbił sobie również sympatię kibiców. W 2017 roku zdecydował się skorzystać z oferty MOL-Pick Szeged. Już w pierwszym sezonie wywalczył pierwsze od jedenastu lat mistrzostwo Węgier, a rok później sięgnął po Puchar Węgier. Łącznie w krajowych rozgrywkach rozegrał 78 meczów i zdobył 176 bramek. Do tego dołożył jeszcze 95 bramek w EHF Lidze Mistrzów, w których w 2019 roku dotarł do ćwierćfinału. Od lat jest też ważną postacią reprezentacji Rosji, z którą regularnie występuje na wszystkich wielkich imprezach, w tym także na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Egipcie.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: