-:-

Dodano: 27 października 2016

Dramatyczna końcówka w Legionowie

KPR RC Legionowo i NMC Górnik Zabrze to w zasadzie bliźniacy o wyjątkowo podobnym charakterze, sile i składzie. Spotkania obu zespołów zawsze były przepełnione emocjami i tego nie brakowało również w środowym starciu w Legionowie. Szczęście i umiejętności dopisały jednak tym razem Górnikom.
W mecz wszedł lepiej NMC Górnik. Punktowali wszyscy zawodnicy, licząc od prawej. I tak najpierw trafił Buszkow, po chwili Sluijters, później Daćko, Adamuszek i wreszcie Tomczak z kontry. Zabrzanie byli skuteczni w obronie i wyszli na prowadzenie pięcioma bramkami 2:7. Legionowo jednak zdołało się zmobilizować i odrabiało straty. Po pierwszej połowie wynik wskazywał 13:16.
Druga połowa rozpoczęła się nerwowo, bo Legionowo już po 13 minutach wyrównało 20:20. W 45 minucie wyszli na prowadzenie 22:21. Zabrzanie jednak zwarli szeregi i choć nie powalali skutecznością, to nie pozwolili znowu wyjść na prowadzenie rywalom. Oba zespoły wymieniały się ciosami.
Ostatnie sekundy meczu to prawdziwy „horror”, choć z kuriozalnym akcentem. Gdy NMC Górnik miał jedną bramkę przewagi, Legionowo usiłowało wyrównać. Nieudany rzut odbił się jednak od stóp sędziego, piłka trafiła w ręce kołowego gospodarzy, Pribanicia, a ten… nie zwykł marnować takich szans i wyrównał wynik na 27:27. Szczęśliwie dla zabrzan akcja w ataku skutkowała rzutem karnym i Górnik wyszedł na prowadzenie. Świetna gra w obronie Michała Adamuszka dała Górnikowi 2 punkty i powrót na trzecie miejsce grupy pomarańczowej.
KPR RC Legionowo – NMC Górnik Zabrze 27:28 (13:16)
KPR RC Legionowo: Krekora, Stojković – Suliński 2, Brinovec, Łucak, Gumiński 1, Ciok 3, Prątnicki 3, Gawęcki 3, Mochocki 3, Titow 3, Pribanić 7, Kasprzak 2.
NMC Górnik Zabrze: Galia, Kornecki – Niedośpiał, Bushkou 1, Kryński 3, Tomczak 4, Sluiters 6, Tokaj, Adamuszek 5, Gliński 4, Daćko 5.
Legionowo: 16 minut (Prątnicki, Suliński, Kasprzak 2, Pribanić, Gawęcki, Ciok 2)
NMC Górnik: 8 minut (Daćko, Adamuszek, Gliński 2)