-:-

Dodano: 1 kwietnia 2017

Dreszczowiec w Opolu

W 25. serii PGNiG Superligi, KPR Gwardia Opole pokonała Sandrę Spa Pogoń Szczecin 30:29. To zwycięstwo przybliżyło Gwardzistów do trzeciego miejsca w Grupie Pomarańczowej.
Pojedynek w hali przy ulicy Kowalskiej 2 od początku był bardzo wyrównany. Dopiero w dwunastej minucie po dwóch trafieniach Michała Lemaniaka Gwardia wyszła na dwubramkowe. W 19 minucie goście musieli sobie radzić bez dwóch zawodników, przy prowadzeniu Gwardii 9:7. Nie pomogła nawet świetna dyspozycja w bramce Edina Tatara – przewaga gospodarzy wzrosła na 12:8. Emocje udzielały się także na ławkach trenerskich, w 25 minucie za podważanie decyzji sędziowskich ukarany został trener Rafał Biały. Końcówka pierwszej odsłony to prawdziwy Kamil Mokrzki Show. Do szatni Gwardziści schodzili prowadząc 15:12.
Początek drugiej odsłony nie był dobry dla gospodarzy – natarcie Kiryla Kniazeua zmniejszyło przewagę Gwardii do jednej bramki. W 36. minucie szczecinianie wyrównali na 17:17. Chwilę później o czas prosił trener Rafał Kuptel. Po 43. minutach gry wciąż trudno było wskazać faworyta, ponieważ tablica wskazywała remis 21:21. Wówczas sprawy w swoje młode, ale jakże już doświadczone ręce wziął Michał Lemaniak i przy 25:21 ostudził gorące głowy rywali. Na trzy minuty do końca meczu przyjezdni zbliżyli się na jedno trafienie. I taka sytuacja została do końca. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 30:29.
KPR Gwardia Opole – Sandra Spa Pogoń Szczecin 30:29 (15:12)
KPR Gwardia Opole: Malcher – Lemaniak 7, Siwak 3, Łangowski 3, Bąk 4, Tarcijonas 1, Mokrzki 6, Adamski, Jankowski 2, Morawski 1, Zadura 3.
Sandra Spa Pogoń Szczecin: Tatar – Wąsowski, Krupa 8, Bosy 4, Krysiak 4, Konitz 1, Zaremba 3, Kniazeu 7, Zydroń 1, Fedeńczak 1.