-:-

Dodano: 10 września 2021

Drugi komplet punktów Piotrkowianina

Drugi mecz i druga wygrana. Znakomity początek sezonu Piotrkowianina. W pojedynku 2. kolejki PGNiG Superligi piotrkowski zespół pokonał Stal Mielec 28:26 (15:13).

Wynik spotkania otworzył rzutem z drugiej linii Adam Babicz. Piotrkowianin poszedł za ciosem i pierwsze minuty zdecydowanie należały do drużyny Bartosza Jureckiego. W 10. minucie, po skutecznym rzucie karnym Piotra Swata, było 6:2, a chwilę później, po trafieniu z koła Adama Pacześnego, 7:3. I wtedy coś w piotrkowskiej drużynie się zacięło. Straciła skuteczność, zaczęła popełniać proste błędy, a Stal zaczęła mozolnie odrabiać straty. W 21. minucie było już 9:9, a do remisu doprowadził Michał Chodara. Piotrkowianin raz jeszcze w pierwszej połowie zbudował czterobramkową przewagę (15:11), aby w ostatniej minucie dać Stali rzucić dwie bramki i stracić na dwie minuty Kamila Mosiołka.

Stal rozpoczynała drugą połowę z podwójną przewagę, ale nie dość, że jej nie wykorzystała to jeszcze straciła bramkę, którą rzucił Marcin Matyjasik. W 41. minucie, po rzucie Adama Pacześnego, Piotrkowianin wygrywał najwyższą tego dnia różnicą bramek (22:17). I podobnie jak w pierwszej połowie zaczął popełniać błędy. W ekipie gości dwoił się i troił Grzegorz Sobut. Doświadczony, prawie 39-letni zawodnik rzucał bramkę za bramką. Na pięć minut przed końcem doprowadził do remisu 24:24. Piotrkowianin odpowiedział jednak trzema trafieniami z rzędu (Pacześny, Mosiołek i Matyjasik). Tej straty goście, mimo dwóch jeszcze trafień Sobuta, nie zdołali już zniwelować. Zespół Bartosza Jureckiego wygrał ostatecznie 28:26.

Piotrkowianin – Handball Stal Mielec 28:26 (15:13)

Piotrkowianin: Ligarzewski, Kot – Wawrzyniak, Jędraszczyk 2, Doniecki 1, Sadowski, Stolarski 3, Matyjasik 3, Babicz 1, Szopa 2, Swat 5/2, Surosz 4, Pożarek, Mosiołek 2, Mastalerz 2, Pacześny 3