-:-

Dodano: 11 grudnia 2019

Drugie derby dla Zagłębia

Derbowe pojedynki Chrobrego z Zagłębiem to naprawdę niezła promocja piłki ręcznej. TVP Sport z pewnością nie przypadkowo wybrała to spotkanie do transmisji. To była dobra decyzja, ponieważ zarówno widzowie przed telewizorami, jak i Ci w głogowskiej hali zobaczyli kawał dobrego handballa.

Chrobry zaczął spotkanie trochę tak w swoim stylu, bo od straty dwóch bramek. Podopieczni Vitalija Nata szybko jednak wrócili na dobre tory i po trafieniach >>> mieliśmy remis. Po kilku tygodniach absencji do bramki gospodarzy wrócił Rafał Stachera i był to powrót przez wielkie „P”, bo Rafał kilka dobrych razy ratował swoich kolegów z opresji. A przez pierwsze minuty głogowianie męczyli się z defensywą Zagłębia, które kontrowało i zdobywało łatwe bramki. O ile właśnie z kontry goście rzucali łatwo, to już w ataku pozycyjnym defensywa gospodarzy nie pozwalała na zbyt wiele. Na przerwę zespoły schodziły z 2. bramkowym prowadzeniem Chrobrego, co mogło tylko zapowiadać, że druga część meczu będzie jeszcze bardziej ciekawa. I była… Zacięta, ciekawa i pełna zwrotów akcji. Właściwie było to takie dejavu meczu z Wybrzeżem. Chrobry rozpoczął od trafienia Klingera, w bramce karne bronił Kapela – gospodarze kontrolowali sytuację na boisku. Przy stanie 19:16 karnego nie trafił Przysiek, a później wyglądało to tak, jakby Chrobry zapomniał jak się rzuca bramki. Co prawda z akcji zrehabilitował się wspomniany wcześniej Przysiek, ale później rzucali już tylko goście. Zagłębie wygrało ten 5. minutowy fragment gry 1:6! W ostatnich minutach ciężar gry wziął na siebie niezawodny w kryzysowych sytuacjach Babicz, między słupkami cuda wyprawiał Stachera i Chrobremu po bramce Orpika udało się wyszarpać remis. Goście nie zdołali umieścić piłki w siatce Chrobrego w ciągu 3 sekund, jakie zostały do końca meczu. W Głogowie mecz znów rozstrzygały karne. A te pewniej rzucali zawodnicy Zagłębia i to oni odtańczyli na boisku taniec zwycięstwa.

Głogowscy kibice hojnie wspomogli akcję pomocową prowadzoną w czasie meczu na rzecz azylu dla zwierząt którym opiekuje się głogowskie Stowarzyszenie Amicus. Zebrano sporo darów rzeczowych i ponad 1700 zł.