Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 11 sierpnia 2020

DRUŻYNA ZDROWA!

Poznaliśmy wyniki wczorajszych testów i wszyscy zawodnicy Torus Wybrzeże Gdańsk otrzymali wynik negatywny, a zatem wracają do treningów!

Torus Wybrzeże Gdańsk / PGNiG Superliga piłka ręczna

Zarząd klubu Torus Wybrzeże Gdańsk poinformował dnia 5.08 o tymczasowym odwołaniu wszelkich treningów oraz sparingów

W komunikacie była informacja o tym, że jeden z juniorów trenujących z drużyną miał styczność z osobą przebywającą obecnie na kwarantannie ze względu na kontakt z zakażonym koronawirusem. W związku z powyższą sytuacją, decyzją zarządu, drużyna Torus Wybrzeża Gdańsk została bezzwłocznie poddana samoizolacji.

Decyzja została podjęta również ze względu na zwiększoną liczbę zachorowań wśród społeczności. Zarząd kierował się troską o zdrowie zawodników i chęcią zniwelowania ryzyka zarażeniem w drodze na sparingi i podczas przymusowych przerw obiadowych, noclegów i kontaktów z pozostałymi drużynami.

– Oczywiście, te kilka dni na samoizolacji mogły się odbić na przygotowaniach, jednak najważniejsze jest zdrowie naszych zawodników, sztabu, a także pozostałych drużyn. Jeżeli istniał chociaż 1% szansy na zarażenie, to musieliśmy tak postąpić. Dodatkowo zrobiliśmy testy wszystkim zawodnikom na własny koszt, aby mogli wrócić do przygotowań jak najprędzej. Bardzo dziękuję firmie GeneME za sprawne przeprowadzenie testów i organizację wyników – powiedział prezes klubu Jacek Pauba.

Dziś wszyscy zawodnicy rozpoczynają wspólne treningi.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: