Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 8 grudnia 2020

Duma z marki Łomża Vive Kielce

Klub Sportowy Vive Kielce otrzymał 300 tys. złotych od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Środki finansowe zostaną spożytkowane na promocję województwa.

Oficjalne podpisanie umowy, na mocy której klub otrzyma 300 tys. złotych nastąpiło we wtorek, 8 grudnia. W wydarzeniu wzięli udział: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, Wicemarszałek Marek Bogusławski oraz Prezes KS Vive Kielce Marian Urban i Wiceprezes Tadeusz Dziedzic.

Łomża Vive Kielce to sztandarowa marka w sporcie, która nie tylko sięga po tytuły Mistrza Polski, ale ubiega się o najwyższe europejskie laury – podkreśla Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski – Zarząd Województwa w miarę swoich skromnych możliwości finansowych postanowił zawrzeć umowę dotyczącą promocji, w ten sposób wspierając Łomżę Vive Kielce w tym trudnym dla wszystkich sportowców okresie. Wspieramy piłkę ręczną w najlepszym wydaniu, bo Łomża Vive Kielce to marka, która przynosi województwu świętokrzyskiemu chwałę.

Prezes KS Vive Kielce Marian Urban nie krył radości z otrzymanego wsparcia i wyrazu uznania dla marki klubu oraz drużyny Łomża Vive Kielce.

Chciałbym bardzo podziękować Panu Marszałkowi i Samorządowi Wojewódzkiemu za to, że doceniło nas jako ambasadora, który stara się – myślę, że skutecznie – promować ten region w Polsce i Europie. Mam nadzieję, że to początek współpracy – mówi Prezes Marian Urban.

Pomoc finansowa to nie jedyny rodzaj pomocy otrzymany w tym sezonie od województwa. Dzięki współpracy zawodnicy pierwszej drużyny Łomża Vive Kielce mogą przechodzić wymagane w rozgrywkach Ligi Mistrzów przedmeczowe testy na koronawirusa.

To bardzo istotna sprawa – zaznacza Wicemarszałek Marek Bogusławski – Wyszliśmy naprzeciw potrzebom klubu. Przed meczami drużyna Łomża Vive Kielce siłami laboratorium Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu ma wykonywane testy PCR. Cieszy fakt, że w taki sposób możemy pomóc zawodnikom i klubowi.

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego podkreślają również ważną rolę Klubu Sportowego Vive Kielce w wychowywaniu młodzieży poprzez sport, szczególnie w trudnych czasach pandemii.

Najlepsi sportowcy są godni naśladowania i tu, w Kielcach mamy przykład, że klub prowadzi nie tylko drużynę mistrzowską, ale również otacza opieką sportową drużyny młodzieżowe, których wychowankowie będą później występować w barwach Łomża Vive Kielce, a także innych klubów polskich czy europejskich. Element wychowania przez sport jest dla nas bardzo istotny. Promocja promocją, ale również element wychowania przez sport jest dla nas bardzo istotny. I to od Łomża Vive Kielce otrzymujemy i bardzo za to dziękujemy – mówi Marszałek Andrzej Bętkowski.

Cieszy fakt, że drużyna eksportowa zajmuje się nie tylko dorosłymi zawodnikami, ale też mnóstwo pracy wkłada w szkolenie i wychowywanie dzieci – dodaje Wicemarszałek Bogusławski – Niestety podczas pandemii jest mniej ruchu, a w związku z tym mamy problem z otyłością u młodzieży. Dzięki działaniom Łomża Vive Kielce rodzice dzieci uczestniczących w zajęciach mogą być spokojni o prawidłowy rozwój swoich pociech.

W tej chwili trenuje u nas około 550 dzieci w wieku od kilku do 18 lat – podsumowuje Prezes Marian Urban – Młodzież uprawia sport, a nie robi coś innego, przez to możemy spełniać funkcję społeczną. Następuje dobra integracja społeczeństwa z piłką ręczną, a to doskonała promocja dla naszego województwa

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: