-:-

Dodano: 9 kwietnia 2022

Duże emocje w Gdańsku. Zadecydowały ostatnie minuty

Derby Pomorza dostarczyły spodziewanych emocji. Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało ostatecznie z MMTS-em Kwidzyn 24:26, zespół gospodarzy gorzej rozegrał końcówkę spotkania.

Przed spotkaniem z rąk Pani Aleksandry Dulkiewicz, Prezydent Miasta Gdańska i Adama Korola, Dyrektora Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu upominki otrzymali dwaj Ukraińcy grający w Torus Wybrzeżu – Dmytro Doroshchuk oraz Ihor Turchenko, który zadebiutował w gdańskiej hali po tym, jak pierwszy mecz w polskiej lidze rozegrał przed tygodniem w Kielcach.

Od początku mecz był bardzo wyrównany i żaden zespół nie potrafił wyjść na prowadzenie. Po raz pierwszy zespół gospodarzy zbudował minimalną przewagę w 6. minucie, gdy Mateusz Jachlewski rzucił bramkę przez całe boisko. Do 21. minuty żadna ekipa nie prowadziła ani przez chwilę różnicą nawet dwóch bramek.

W końcu to gdańszczanie zbudowali przewagę. Po zdobyciu trzech bramek z rzędu, w tym dwóch trafionych przez Mateusza Wróbla, w 22. minucie prowadzili 10:9. Dobry mecz zaliczył też Turchenko, który do przerwy trzykrotnie pokonał bramkarzy rywali. To po trafieniu Ukraińca, na 4 minuty przed końcem było 12:9. Trzy ostatnie bramki w I połowie zdobyli jednak goście z Kwidzyna i do przerwy był remis 12:12.

Drugą połowę spotkania gdańszczanie zaczęli od rzuconej bramki, jednak kolejne trzy bramki rzucili zawodnicy z Kwidzyna. Gospodarze szybko zdołali wrócić do gry, jednak żaden zespół nie zdołał zdominować meczu. Jeszcze na 9 minut przed końcem był remis, w tym momencie doskonale zaczął spisywać się Bartosz Dudek, który bronił z 45-procentową skutecznością. W kluczowym momencie kilka bramek dorzucił Patryk Grzenkowicz, i goście wyszli nawet na czterobramkowe prowadzenie. W samej końcówce grali w podwójnym osłabieniu i nie zdołali już powalczyć o trzy punkty. MMTS wygrał 26:24.

Torus Wybrzeże Gdańsk – MMTS Kwidzyn 24:26 (12:12)

Torus Wybrzeże: Wałach, Chmieliński – Papaj 6, Turchenko 4, Kosmala 3, Powarzyński 2, Wróbel 2, Tomczak 2, Jachlewski 2, Woźniak 1, Doroshchuk 1, Sulej 1, Pieczonka
Karne: 3/3.
Kary: 16 min. (Jachlewski 4 min., Doroszczuk, Turczenko, Pieczonka, Kosmala, Doroszczuk – po 2 min.).

MMTS: Szczecina, Dudek – Nastaj 5, Grzenkowicz 5, Kutyła 4, Peret 3, Ossowski 2, Majewski 2, Szyszko 2, Krieger 1, Jankowski 1, Orzechowski 1, Kornecki, Landzwojczak, Guziewicz.
Karne: 2/2.
Kary: 12 min. (Krieger 4 min., Landzwojczak, Jankowski, Majewski, Guziewicz – po 2 min.).