Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 16 marca 2018

Duże wzmocnienie Energi MKS Kalisz

Formalności dopełnione. Wraz z nowym sezonem kadrę szczypiornistów Energi MKS Kalisz zasili Maciej Pilitowski. Dziś podpisał dwuletni kontrakt z kaliskim klubem.
 
– Sezon rozgrywkowy w pełni, ale już myślimy o kolejnym, stąd decyzje kadrowe, które pozwolą snuć ambitniejsze plany. Bardzo się cieszymy, że tej klasy zawodnik wzmocni szeregi naszego zespołu. Maciej Pilitowski jest pierwszym, ale na pewno nie ostatnim
na  naszej liście transferowej  podkreśla Błażej Wojtyła, prezes Energi MKS Kalisz
 
27-letni środkowy rozgrywający od czterech sezonów reprezentował barwy MMTS-u Kwidzyn. Jest wychowankiem Juranda Ciechanów. W sezonie 2008/2009 występował  w SMS-ie Gdańsk, w którym rzucił 109 goli w 21 meczach i był najlepszym strzelcem w I lidze. W sezonie 2009/2010 występował w  AZS-AWFiS Gdańsk, a w latach 2010–2014 był graczem Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. To właśnie z tym zespołem, w sezonie 2010/2011 zadebiutował w Superlidze. W 2014 przeszedł do MMTS-u Kwidzyn, gdzie występował obok Marka Szpery, który z początkiem tego roku również związał się z kaliskim klubem.
 
W 2013 roku Pilitowski zadebiutował w reprezentacji Polski w meczu z Węgrami. Rok później znalazł się w szerokiej kadrze na mistrzostwa Europy w Danii. Pracę z kaliskim zespołem rozpocznie w lipcu.


 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: