-:-

Dodano: 30 października 2021

Dwa różne oblicza Gwardii Opole

Po pierwszej połowie spotkania 8. Serii PGNiG Superligi pomiędzy Piotrkowianinem i Gwardią Opole piotrkowski zespół prowadził 17:11 i wydawało się, że piąte zwycięstwo w tym sezonie ma w kieszeni. Mecz trwa jednak 60 minut. Po zmianie stron Gwardia nie tylko odrobiła straty, ale wygrała całe spotkanie – 33:26.

Piotrkowianin – Gwardia Opole / PGNiG Superliga

Początek spotkania należał do Piotrkowianina, a w szczególności do Jana Stolarskiego. Młody piotrkowski rozgrywający był nie do upilnowania, rzucał bramkę za bramką, a gospodarze w 9. minucie wygrywali już 7:2. Po kwadransie było 10:5, a do świetnego poziomu i skuteczności Stolarskiego dostosował się bramkarz Damian Chmurski, który bronił z 50-procentową skutecznością. Gwardia zaś grała nerwowo i niedokładnie i do szatni zeszła aż z sześciobramkową stratą – 11:17.

Trener przyjezdnych Rafał Kuptel nie siedział ze swoją drużyną długo, Gwardia wyszła już po kilku minutach i intensywnie się rozgrzewała. Od pierwszego gwizdka drugiej połowy ruszyła na Piotrkowianina z impetem. Już w 43. minucie był remis 20:20, a do wyrównania doprowadził rzutem przez całe boisko bramkarz Jakub Ałaj. Kolejne minuty to prawdziwa niemoc piotrkowskiej drużyny. Zespół Bartosza Jureckiego stracił wszystkie swoje atuty z pierwszej połowy, raził bezradnością i na dziesięć minut przed końcem przegrywał aż 21:29. Raz jeszcze zerwał się do ataku – rzucił trzy bramki z rzędu, ale to wszystko na co stać było tego dnia Piotrkowianina. Gwardia wygrała ostatecznie 33:26.

Piotrkowianin – Gwardia Opole 26:33 (17:11)

Piotrkowianin: Chmurski, Ligarzewski – Stolarski 9, Pacześny 2, Babicz 1, Swat 3/1, Szopa 4/3, Wawrzyniak 1, Jędraszczyk 3, Grzesik, Matyjasik 1, Mastalerz 2, Pożarek, Mosiołek, Surosz, Doniecki