-:-

Dodano: 2 lutego 2019

EFEKTOWNA WYGRANA AZOTÓW-PUŁAWY

Pierwszy w 2019 roku mecz przed własną publicznością Azotowcy zaliczą do bardzo udanych. Po bardzo dobrym w swoim wykonaniu widowisku puławianie pewnie pokonali mielecką Stal, dając rywalom zdobyć jedynie 20 goli.

Od początku spotkania widać było dużą koncentrację i wolę udokumentowania swojej wyższości przez gospodarzy. Puławianie twardo stanęli w obronie, przechwycili kilka piłek i skutecznymi kontratakami budowali przewagę. W 11 minucie miejscowi wygrywali już 9:2, a 1/3 goli zdobył po szybkich atakach Mateusz Seroka. Gospodarze nie zamierzali poprzestać na takiej przewadze i nadal starali się grać szybko i skutecznie. Do 20 minuty mielczanom udawało się utrzymywać stratę na poziomie 6-7 goli. Ostatnie 10 minut to już popis Azotów-Puławy. Od stanu 13:6 zawodnicy Bartosza Jureckiego zdobyli osiem goli tracąc tylko dwa. Ze znakomitej strony pokazał się młody skrzydłowy Piotr Jarosiewicz, który zdobył pięć goli z rzędu.

Po zmianie stron zobaczyliśmy niemal zupełnie inną personalnie drużynę Azotów-Puławy. Trener Jurecki wymienił gros składu, ale nie zmieniło to obrazu gry. Pierwsze 10 minut wlało pewną nadzieję w serca kibiców z Mielca. Goście odrobili część strat i po trafieniach Łukasza Janysta, Tomasza Mochockiego i Bartosza Kowalczyka przegrywali „tylko” 13:22. Niemoc puławian przerwał Krzysztof Łyżwa, którego trzy celne rzuty uspokoiły gospodarzy. Od tego momentu puławianie niepodzielnie panowali nad wydarzeniami na parkiecie. Do powiększania przewagi napędzał ich świetną grą w bramce Valentyn Koshovy. Bramkarz Azotów bronił na bardzo wysokim procencie skutecznie powstrzymując rzuty stalowców nawet z rzutów karnych.

Ostatecznie Azoty-Puławy, po świetnej grze przede wszystkim w obronie, pokonały Stal Mielec aż piętnastoma trafieniami.

Azoty-Puławy – Stal Mielec 35:20 (21:8)

Azoty-Puławy: Bogdanov, Koshovy – Jarosiewicz 6, Seroka 6, Masłowski 4, Kasprzak 4, Podsiadło 3, Łyżwa 3, Panic 2, Matulić 2, Gumiński 2, Adamczuk 1, Grzelak 1, Titow 1, Kaleb, Prce.
Stal Mielec: Wiśniewski, Witkowski – Janyst 4, Kowalczyk 4, Wypych 3, Mochocki 3, Sarajlić 2, Ćwięka 2, Krępa 1, Krupa 1, Skuciński, Miedziński, Grzegorek, Dutka, Rutkowski.