-:-

Dodano: 27 stycznia 2018

Efektowna wygrana Azotów

– Wiele elementów funkcjonowało dziś bardzo dobrze – powiedział po meczu z Wybrzeżem trener Azotów-Puławy Daniel Waszkiewicz. W XIX serii PGNiG Superligi Puławianie rozbili ekipę z Gdańska i wygrali wysoko – 36:20. Najskuteczniejszym zawodnikiem ekipy gospodarzy był Paweł Podsiadło – 10 goli.

Tylko przez pierwsze pięć minut gra była w miarę wyrównana. Po tym okresie puławianie, grający bardzo dobrze w obronie przechwycili kilka piłek, kilka kolejnych odbił Vadim Bogdanov, wyprowadzili zabójcze kontrataki i odjechali rywalom. Już w 10 minucie po dwóch trafieniach z rzędu Adama Skrabanii miejscowi prowadzili 10:5, a w 17 minucie po kolejnych dwóch golach skrzydłowego Azotów-Puławy wynik brzmiał 13:6. Goście wyraźnie nie byli w stanie przebić się przez defensywę miejscowych i wiele prób dogrania do Łukasza Rogulskiego kończyło się fiaskiem. Ale i tak to kołowy gości był najskuteczniejszym zawodnikiem swojej ekipy w pierwszej połowie (cztery gole).

Po zmianie stron puławianie kontynuowali dobrą grę. W drugiej linii rozszalał się Paweł Podsiadło, który między 37 a 51 minutą aż siedmiokrotnie wpisał się na listę strzelców. Goście próbowali się odgryzać, ale nie byli w stanie zniwelować przewagi brązowych medalistów poprzedniego sezonu. W ostatnich pięciu minutach puławianie dobili zrezygnowanych rywali i po pięciu golach z rzędu (w tym trzech Tomasza Kasprzaka) odnieśli bardzo efektowne zwycięstwo.

Najlepszymi zawodnikami meczu zostali Łukasz Rogulski (Wybrzeże Gdańsk) i Paweł Podsiadło (Azoty-Puławy). Pamiątkowe puchary wręczyli przedstawiciele partnera głównego Klubu Grupy Azoty PUŁAWY – Prezes Jacek Janiszek i rzecznik prasowy Michał Mulawa.

Azoty-Puławy – Wybrzeże Gdańsk 36:20 (20:12)
Azoty-Puławy: Bogdanov, Koshovy – Podsiadło 10, Skrabania 7, Panic 4, Kasprzak 3, Seroka 3, Masłowski 2, Titow 2, Jurecki 2, Orzechowski 1, Jarosiewicz 1, Ostroushko 1, Grzelak, Pezda, Gumiński.
Wybrzeże: Chmieliński, Pieńczewski – Rogulski 6, Wróbel 4, Podobas 3, Sulej 2, Adamczyk 2, Bednarek 1, Prymlewicz 1, Kostrzewa 1, Gądek, Komarzewski.