Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 7 października 2016

EHF CUP

W najbliższy weekend w Hali Pogoń w Zabrzu odbędzie się dwumecz pomiędzy Górnikiem Zabrze a greckim A.C.C. Filippos Verias w ramach drugiej rundy eliminacji Pucharu EHF.
Dzięki porozumieniu pomiędzy klubami oraz Europejską Federacją Piłki Ręcznej ustalono, że oba spotkania odbędą się w Zabrzu.
Goście w ubiegłym sezonie zdobyli podwójną koronę (zwyciężyli w rozgrywkach ligowych oraz pucharowych w Grecji), natomiast w Challenge Cup zajęli miejsce w najlepszej szesnastce odpadając po przegranym dwumeczu z S.L. Benfica.
W tym sezonie zespół z Verias w lidze w pierwszym meczu odniósł zwycięstwo, lecz w drugiej kolejce musiał uznać wyższość przeciwników. W pierwszej rundzie eliminacji Pucharu EHF Grecy pokonali Czarnogórców z HC Budvanska rivijera 30:24 w pierwszym meczu oraz 28:26 w rewanżu. Górnik Zabrze natomiast meczami z A.C.C. Filippos Verias rozpocznie zmagania w europejskich pucharach. Z kolei w lidze plasuje się na trzecim miejscu grupy pomarańczowej z bilansem trzech zwycięstw i dwóch porażek.
Najlepszym strzelcem zespołu z Zabrza jest niewątpliwie Bartłomiej Tomczak. Mający na koncie 31 bramek zawodnik powinien być główną siłą napędową ataków gospodarzy. Gospodarze liczą również na doping kibiców, o czym wypowiedział się Andrzej Kryński –  Dla nas największą wartością jest, że dwumecz odbędzie się w Zabrzu, przy wsparciu naszych kibiców. Dlaczego więc, jeśli tylko zagramy na swoim poziomie, nie mamy przejść do następnej rundy?
Pierwszy mecz Górnik Zabrze – A.C.C. Filippos Verias odbędzie się w sobotę 8 października o godzinie 18:00, natomiast rewanż dzień później o godzinie 17:00.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: