Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 17 stycznia 2020

EHF Euro: 13-tka ciągle w grze!

13 zawodników z PGNiG Superligi ciągle rywalizuje na EHF Euro 2020! Najwięcej reprezentantów- aż 9 – ma drużyna mistrza Polski – PGE VIVE Kielce.

W fazie głównej mistrzostw Europy obecnie rywalizuje 12 najlepszych drużyn starego kontynentu. W tym gronie znajdują się obrońcy tytułu – Hiszpanie, w składzie których znajdziemy, aż czterech zawodników PGE VIVE Kielc: Julena Aginagalde, braci Alexa i Daniela Dujszebajewa i skrzydłowego Angela Fernandeza. Cztery punkty i bardzo dobrą sytuację do awansu do fazy medalowej mają Chorwaci z Igorem Karaciciem, reprezentującym również kielecką drużynę. 

Świetnie prezentuje się także Słowenia, z Igorem Źabicem grającym w Orlenie Wiśle Płock i Blažem Jancem z PGE VIVE Kielc. Oprócz nich w grze pozostają Białorusini z Arciomem Karaliokiem i Władysławem Kuleszem, oraz Czesi z zabrzańskim bramkarzem Martinem Galią i płockim rozgrywającym Ondřejem Zdahalą. Jednym z najlepiej punktującym w reprezentacji Węgier jest Zoltan Szita, na co dzień występujący w drużynie wicemistrza Polski. 

PGE VIVE Kielce: Julen Aginagalde (ESP), Alex Dujszebajew (ESP), Daniel Dujszebajew (ESP), Angel Fernandez (ESP), Blaž Janc (SLO), Władysław Kulesz (BLR), Arciom Karaliok (BLR), Igor Karacić (CRO), Andres Wolff (GER) 

Orlen Wisła Płock: Zoltan Szita (HUN), Ondřej Zdahala (CZE), Igor Źabic (SLO)

NMC Górnik Zabrze: Martin Galia (CZE)

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: