Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 25 marca 2022

„ELITE 2023” – szkolenie z Patrykiem Romblem

Odbył się kolejny etap szkolenia sędziów PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet „ELITE 2023”. Planowane są kolejne. Tym razem polscy arbitrzy spotkali się z Patrykiem Romblem.

W czwartek 24 marca sędziowie z grupy „Elite 2023” spotkali się z szkoleniowcem reprezentacji Polski Patrykiem Romblem. Tematem dyskusji było poznanie punktu widzenia trenerów, na temat pracy sędziów. Patryk Rombel przyznaje, że lubi znać linię sędziowania przed meczem i docenia fakt, utrzymywania jej przez całe spotkanie względem obu drużyn. Podobne zdanie w tej sprawie mają trenerzy i trenerki PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet.

Jeśli chodzi o moją osobę, lubię mieć jakikolwiek kontakt z parą sędziowską w trakcie meczu. Oczywiście nie mam tutaj na myśli wchodzenia w dłuższe dyskusje, ale dobrze oceniam pary, które nie boją się podjąć w trakcie meczu krótkiego dialogu z trenerami. Czasami zwykły gest, zwrócenie uwagi na nasze sugestie, bądź skinienie głową powodują, że nastawienie obu stron – sędziów i „ławki” – staje się bardziej pozytywne, a to przede wszystkim służy widowisku – kończy Rombel.

Oprócz wspomnianych przez Patryka Rombla aspektów, które obejmują kwestie zarządzania widowiskiem, przyjęcia jednej i równej linii sędziowania dla obu drużyn, dyskusja dotyczyła interpretacji przepisów gry w piłkę ręczna oraz dotyczących ich zmian, które wejdą w życie od lipca 2022 r.

Spotkanie z trenerem Patrykiem Romblem było piątym w ramach szkolenia zorganizowanego przez Superligę sp. z o.o.. Dotychczas sędziowie z grupy „Elite 2023” spotkali się z lektorami EHF, z szefem sędziów IHF Perem Mortenem Sodalem, dziennikarzami sportowymi oraz trenerami PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet, a także sędzią piłkarskim Szymonem Marciniakiem. W najbliższej przyszłości planowane są kolejne spotkania.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: