-:-

Dodano: 25 stycznia 2018

Emocje do końca – zwycięski Piotrkowianin

Piotrkowianin pokonał KPR Legionowo 23:22 (12:11) w spotkaniu 18. kolejki PGNiG Superligi. To pierwsza ligowa wygrana piotrkowskich szczypiornistów w tym roku i udany rewanż za spotkanie z pierwszej rundy w Legionowie.

Mecz był niezwykle nerwowy i właściwie przez cały czas jego wynik oscylował wokół remisu. Bardzo dobrze bronili bramkarze, a obie drużyny dobrze spisywały się w defensywie. Z jedną bramką przewagi do szatni zeszli gospodarze, po trafieniu Stanisława Makowiejewa. Kilka minut przed końcem groźnej kontuzji doznał Szymon Woynowski. Piotrkowski rozgrywający odwieziony został do szpitala z podejrzeniem urazu żeber.

Wybrzeże przez większość meczu prowadziło z KPR-em Gwardią. W drugiej połowie jednak opolanie zaczęli wykorzystywać pojedyncze błędne decyzje gospodarzy i wyszli nawet na trzybramkowe prowadzenie. Po golu w ostatnich sekundach goście wygrali 24:23.

W ostatnim kwadransie meczu Piotrkowianin dwukrotnie wyszedł na trzybramkowe prowadzenie. KPR nie dawał jednak za wygraną. Skutecznymi rzutami z dystansu nadzieje gości podtrzymywał Oskar Niedziółka. Na 20 sekund przed końcem goście mieli szansę na remis. Sędziowie dopatrzyli się jednak przewinienia w ataku i Piotrkowianin wygrał ostatecznie jednym trafieniem 23:22.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – KPR Legionowo 23:22 (12:11)
Piotrkowianin: Procho, Schodowski, Pyrka – Swat 6/3, Surosz 2, Kaźmierczak 1, Pożarek 1, Urbański 4, Makowiejew 3, Góralski 1, Mróz 2, Iskra 2, Achruk 1.