-:-

Dodano: 31 marca 2018

Emocje w Lubinie

Rozstrzelali się zawodnicy Zagłębia Lubin i Gwardii Opole. W hali RCS-u zobaczyliśmy aż 67 bramek, spotkanie w szybkim tempie i wiele zwrotów akcji. O jedno trafienie więcej na swoim koncie mieli goście, a decydujący cios w ostatniej sekundzie meczu zadał Mateusz Jankowski.

Lubinianie zaczęli od szybkiego 1:0 po trafieniu Mollino, ale po sześciu minutach to goście byli na trzybramkowym prowadzeniu – 5:2. Podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera przed upływem kwadransa zniwelowali straty i mieliśmy remis po 7. Kilka udanych interwencji Jakuba Skrzyniarza, który zmienił w bramce Patryka Małeckiego, sprawiło że miedziowi wrócili do gry. W 15. minucie o czas dla gości poprosił Rafał Kuptel, ale chwilę później było już 8:7 dla Zagłębia. W kolejnych minutach lepiej zaprezentowali się goście i tym razem o czas poprosił Bartłomiej Jaszka (10:11 – 20 min). Kolejne pięć minut to pięć bramek opolan i tylko jedna lubinian, z kolei w ostatnich minutach pierwszej części mieliśmy popis miedziowych, głównie Arkadiusza Moryto i do przerwy było 15:16.

Początek drugiej połowy to prawdziwa petarda. W trzy minuty oglądaliśmy aż osiem bramek! Cztery rzucili lubinianie i cztery ich rywale. Wymiana ciosów trwała nadal, a na główny plan wysunęła się rywalizacja najskuteczniejszych skrzydłowych – Arkadiusza Moryto i Patryka Mauera. Niespełna dziesięć minut po zmianie stron było 23:21 na korzyść miedziowych, ale po kilku chwilach zrobiło się 24:24. Generalnie na tablicy wyników najczęściej widniał remis, a kibice w hali RCS-u oglądali ciekawe i emocjonujące spotkanie w bardzo szybkim tempie i z wynikiem zmieniającym się jak w kalejdoskopie. Dwie minuty przed końcem wciąż mieliśmy remis (32:32), minutę później po trafieniu Przemysława Zadury Gwardia wyszła na prowadzenie a o czas poprosił Bartłomiej Jaszka. Lubinianie rozgrywali akcję, na skrzydle faulowany było Mollino. Karnego pewnie wykorzystał Arkadiusz Moryto, zdobywając swoją dwunastą bramkę! Gwardziści mieli cztery sekundy i… zdobyli bramkę. Jej autorem był Mateusz Jankowski.

MVP meczu: Arkadiusz Moryto (Zagłębie)
MKS Zagłębie Lubin – Gwardia Opole 33:34 (15:16)
Zagłębie: Małecki, Wiącek – Stankiewicz 3, Przysiek 3, Kużdeba , Mrozowicz 3, Pawlaczyk 2, Szymyślk 1, Dziubiński, Sroczyk 2, Pietruszko 3, Moryto 12, Mollino 4.
Gwardia: Malcher, Zembrzycki – Lemaniak 4, Siwak 1, Zarzycki 4, Łangowski 2, Tarcijonas 2, Mokrzki 6, Jankowski 5, Zadura 3, Mauer 7, Milewski.