-:-

Dodano: 31 sierpnia 2021

Emocjonujący debiut Unii w europejskich pucharach

Mecz rozpoczął się od szybkiego trafienia drużyny RK Nexe. Chorwacka drużyna od początku postawiła twarde warunki i zawodnikom Unii ciężko było przedrzeć się przez ich obronę. Szansę na rzucenie pierwszej bramki z rzutu karnego otrzymał Rennosuke Tokuda, jednak piłka odbiła się od poprzeczki. Po 5 minutach gry mieliśmy wynik 0:3 (przypomnijmy, że umownie w roli gospodarza w pierwszym meczu występowała drużyna z Tarnowa). W 10. minucie wynik wynosił 0:5 i o czas na zmotywowanie swoich zawodników do walki poprosił trener Patrik Liljestrand.

31.08.2021 NASICE – CHORWACJA ( CROATIA ) PILKA RECZNA ( HANDBALL ) LIGA EUROPEJSKA – PIERWSZA RUNDA KWALIFIKACYJNA ( EHF EUROPEAN LEAGUE MEN – QUALIFICATION ROUND 1 ) MECZ GRUPA AZOTY UNIA TARNOW – RK NEXE ( GAME ) NZ SHUICHI YOSHIDA HALIL JAGANJAC FOTO MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT

Pierwsza bramka dla zawodników Unii padła dopiero w 12. minucie po rzucie Kiryla Knazewa z 7. metra. Przez kolejne minuty bramka Chorwatów nadal była jak zamurowana – piłka albo odbijała się od poprzeczki, albo odbijał ją bramkarz drużyny RK Nexe. Do 25 minuty trafić udało się jedynie Tarasowi Minotskiemu (dwukrotnie) oraz Shuichiemu Yoshidzie. Pod koniec 1 połowy dwukrotnie trafiał także Rennosuke Tokuda. Przeciwnik był jednak zdecydowanie silniejszy i po 30 minutach mieliśmy wynik 6:17.

Druga połowa rozpoczęła się od celnego rzutu Przemysława Mrozowicza. Chwilę później bramkę z kontrataku rzucił Mateusz Wojdan i mieliśmy 8:17. Do bramki Patryka Małeckiego rzadko trafiali także zawodnicy RK Nexe, jednak wypracowana w pierwszej połowie przewaga pozwalała im na luźniejszą grę. Po 40 minutach gry wynik wynosił 11:20, ale na ławkę kar na 2 minuty odesłany został Mateusz Wojdan. Tarnowianom udało się nareszcie złapać wiatr w żagle i zaczęli zmniejszać dystans do rywala, szczególnie za sprawą udanych kontrataków.

W 43. Minucie gry różnica bramek wynosiła 6 [15:21], a o czas tym razem poprosił trener drużyny RK Nexe, Eter Albin . Niecałe 13 minut przed ostatnim gwizdkiem przy wyniku 16:23 o chwilę rozmowy ze swoimi zawodnikami poprosił również Patrik Liljestrand. W 55. Minucie różnica bramek stopniała do 3 trafień [21:24] i aż trudno było uwierzyć, że w drugiej połowie oglądaliśmy te same zespoły, co w pierwszej. Zawodnicy RK NExe zdołali jeszcze ponownie podwyższyć swoją przewagę do 5 bramek różnicy i mecz zakończył się wynikiem 23:28.