-:-

Dodano: 21 sierpnia 2021

Emocjonujący sparing znowu nie dla Unii.

Grupa Azoty Unia Tarnów po niezwykle zaciętej walce przegrała kolejny sparing z drużyną HCB Karvina. Czeski zespół pokonał tarnowian 27:30.

20.08.2021 TARNOW UL. MICKIEWICZA ( POLAND ) PILKA RECZNA ( HANDBALL ) PGNIG SUPERLIGA MEZCZYZN SEZON 2021/2022 LIGA POLSKA ( SUPERLEAGUE MEN’S POLISH LEAGUE ) SPARING MECZ TOWARZYSKI MECZ GRUPA AZOTY UNIA TARNOW – HCB KARVINA ( GAME ) NZ FOTO MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT

Drużyna gospodarzy rozpoczęła mecz mocno zmotywowana – po przegranej z poprzedniego dnia tym razem chcieli udowodnić swoją wyższość nad rywalem. Dzięki bramkom Bushkowa, Matsuury i Minotskiego po 4 minutach mieliśmy 3:0. Goście wrzucili jednak wyższy bieg i w 9. minucie mieliśmy już remis 4:4. Walka była bardziej zacięta, niż w niejednym ligowym spotkaniu, co skutkowało licznymi upomnieniami i wykluczeniami.

Przez kolejne minuty wynik nadal oscylował wokół remisu. W 22. Minucie drużyna HCB Karviny po raz pierwszy wyszła na nieznaczne prowadzenie [10:11], a na 3 minuty przez końcem pierwszej części spotkania prowadzili dwoma bramkami [12:14]. Pierwszą połowę zakończyliśmy wynikiem 13:15.

3 minuty po gwizdku rozpoczynającym drugą część spotkania różnica bramek wynosiła już 4 trafienia [13:17], jednak chwilę później zawodnikom tarnowskiej Unii udało się zniwelować straty do 1 bramki różnicy[17:18]. Goście nie dali tarnowianom przejąć inicjatywy i ponownie powiększyli swoją przewagę do 4 bramek różnicy [18:22 w 43. minucie].

12 miniut przed końcowym gwizdkiem gospodarze odzyskali kontakt do rywala [22:23], ale po raz kolejny nie byli w stanie doprowadzić do remisu. Zawodnicy Grupy Azoty SPR Tarnów nie dawali za wygraną i starali się niwelować straty, ale zawodnicy HVB Karviny do końca meczu utrzymali trzybramkową przewagę i spotkanie zakończyło się rezultatem 27:30