-:-

Dodano: 28 listopada 2020

Energa MKS Kalisz wygrywa we własnej hali

Po kolejnej zaciętej końcówce Energa MKS Kalisz wygrywa we własnej hali 28:27 z Grupą Azoty SPR Tarnów. Pomimo miejsca w dolnej części tabeli tarnowianie powalczyli o punkty do ostatniej piłki, ale zespół prowadzony przez trenera Tomasza Strząbałę nie pierwszy raz w tym sezonie zachował stalowe nerwy i wygrał końcówkę. Najwięcej bramek rzucił lider klasyfikacji strzelców Rennosuke Tokuda (11), a w Energa MKS-ie najskuteczniejszy był Robert Kamyszek (8).

na fot. Robert Kamyszek / Energa MKS Kalisz

Do sobotniego spotkania oba zespoły przystępowały w całkiem innych nastrojach. Grupa Azoty SPR Tarnów w poprzedniej serii przegrała w końcówce mecz z Zagłębiem Lubin, natomiast Energa MKS Kalisz pokonał na wyjeździe brązowego medalistę poprzedniego sezonu – Górnika Zabrze. Pomimo tego oba zespoły od początku do końca spotkania walczyły o cenne punkty do tabeli PGNiG Superligi.

Spotkanie mocno otworzyli kaliszanie, po premierowej bramce Macieja Pilitowskiego dwa trafienia dołożył świetnie dysponowany tego dnia w ataku Robert Kamyszek i gospodarze prowadzili 3:0. Taka sytuacja doprowadziła trenera Patrika Liljestranda do poproszenia o przerwę na żądanie już w czwartej minucie spotkania. Był to chyba najszybszy czas w tym sezonie, ale przyniósł dobry skutek. Najpierw trafił doświadczony skrzydłowy Łukasz Kużdeba, ale na jego bramkę odpowiedział Kamyszek. Później jednak tarnowianie za sprawą Kiryła Kniazieua i Rennosuke Tokudy trafili dwukrotnie i zbliżyli się na bramkę. Od tego momentu gra przez większość pierwszej połowy toczyła się punkt za punkt. Największe zagrożenie w zespole Grupy Azoty Tarnów sprawiał Rennosuke Tokuda, natomiast ze strony Energa MKS-u kolejne celne rzuty oddawał Robert Kamyszek.

W końcówce pierwszej części najpierw po indywidualnej akcji trafił Stanisław Makowiejew, później bramkę dołożył Kamyszek, ale w ostatniej minucie drugą bramkę w meczu rzucił Kirył Kniazieu i pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W drugiej połowie znowu wynik przez większość meczu był na styku, chociaż częściej na prowadzenie wychodzili kaliszanie. W ataku drużyny z Tarnowa dwoił się i troił Tokuda, a szczypiorniści Energa MKS-u obijali słupki i poprzeczki. Bardzo dobrą zmianę w bramce zaliczył Mikołaj Krekora odbijając kilka ważnych piłek.

Energa MKS Kalisz od początku sezonu przyzwyczaił swoich kibiców do dreszczowców i szalonych końcówek, więc tym razem chyba byli nieco bardziej spokojni o końcowy wynik. Najważniejsze jednak, że spokój zachowali sami zawodnicy i z zimną krwią zabezpieczyli kolejne trzy punkty. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu kaliszanie awansowali na 4. miejsce w tabeli, natomiast Grupa Azoty SPR Tarnów pozostaje na 13. miejscu.