-:-

Dodano: 4 grudnia 2019

Energa MKS Kalisz znów lepsza od Piotrkowianina

Energa MKS Kalisz po raz drugi w tym sezonie lepsza od Piotrkowianina. W spotkaniu 14. serii sezonu zasadniczego PGNiG Superligi drużyna z najstarszego miasta w Polsce wygrała w Hali Relax 26:23 (14:7).

Pierwsze minuty wskazywały na to, że będzie to wyrównany pojedynek. W 9. minucie był bowiem remis 2:2, a obie drużyny miały problem ze sforsowaniem obrony rywala. Później do głosu doszli goście, a Piotrkowianin nie mógł złapać właściwego rytmu. Podopieczni Bartosza Jureckiego grali tak, jakby tego dnia pierwszy raz spotkali się na boisku. Popełniali proste błędy, a jeśli już dochodzili do rzutowych pozycji, to nie potrafili pokonać bramkarza. W pierwszej połowie gospodarze rzucili tylko siedem bramek – połowę zdobyczy bramkowej przyjezdnych. Do przerwy było więc 14:7 dla kaliszan.

W drugiej połowie Piotrkowianin zagrał zupełnie inaczej. Sygnał do ataku swoim kolegom dał Patryk Gluch. 21-letni skrzydłowy, który został wypożyczony z Górnika Zabrze, rzucił aż sześć bramek. W 42. minucie było już tylko 16:18, a na pięć minut przed końcem, po rzucie Marcina Tórza, na świetlnej tablicy widniał remis 22:22. Końcówka należała jednak do gości. Gluch nie trafił ze skrzydła, a odpowiedział skutecznie Robert Kamyszek. W ostatniej minucie Artura Kota pokonali jeszcze Paweł Gąsiorek i Michał Drej.