Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 27 maja 2017

Finał 2017: Vive Mistrzem Polski!

Vive Tauron Kielce wywalczyło 14. tytuł Mistrza Polski. Kielczanie wygrali w dwóch meczach Finałowych 25:24 i 31:29

„Żółto-biało-niebiescy” rozpoczęli spotkanie z wielkim animuszem, od prowadzenia 3:1. Od początku zawodnicy na parkiecie mogli poczuć głośne wsparcie kibiców zgromadzonych na trybunach Hali Legionów, którzy swój doping rozpoczęli już na rozgrzewce. Podopieczni trenera Talanta Dujszebajewa cały czas utrzymywali przewagę, dzięki ogromnej determinacji i ambicji prezentowanej na boisku. Gospodarze bardzo dobrze spisywali się w defensywie, której pomagał także kapitalnie dysponowany Sławek Szmal.

Gościom udawało się zmniejszyć straty tylko do różnicy dwóch bramek. Z dużym poświęceniem na parkiecie walczył każdy z zawodników. Świadczyć może o tym m.in. postawa Deana Bombaca, który z kontuzjowaną dłonią rozgrywał mecz niemal od początku (!) Do przerwy nasza drużyna prowadziła 17:14.
Drugą odsłonę meczu dobrze rozpoczęła drużyna gospodarzy, która powiększyła swoje prowadzenie. Drużyna z Płocka w pewnym momencie zbliżyła się do „żółto-biało-niebieskich” na dystans jednego gola, ale kielczanie momentalnie przyśpieszyli i ponownie „odskoczyli” gościom na kilka goli przewagi. Cały czas utrzymywała się przewaga naszej drużyny, aż do samego końca, kielczanie prowadzili i zdobyli 14. w historii Mistrzostwo Polski!
MVP finałów PGNiG Superligi został odchodzący z Kielc – Tobias Reichmann.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: