Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 1 sierpnia 2018

Piłka Ręczna Plażowa w Starych Jabłonkach: czas na wielki finał Mistrzostw Polski!                                                                

Dziesięć tygodni zmagań, 8 turniejów i 32 rodzime zespoły. Wszystko po to, by wyłonić najlepszych z najlepszych, którzy stoczą bój o zwycięstwo w Finałach Mistrzostw Polski, które zaplanowano na najbliższy weekend, tj. 4-5 sierpnia, w Starych Jabłonkach. Finały Mistrzostw Polski PGNiG Summer Superliga zakończą zmagania najlepszych krajowych drużyn w sezonie 2018.


Piłka ręczna plażowa powraca na Mazury po 2-miesięcznej przerwie, gdy nad Szelągiem Małym spotkały się czołowe drużyny kontynentu, by powalczyć o triumf w organizowanych w Polsce po raz pierwszy EBT Finals. Tym razem zobaczymy tam po 8 żeńskich i męskich teamów, które będę rywalizować w dwóch 4-zespołowych grupach.

Głównym faworytem do końcowego triumfu wśród kobiet jest obrońca tytułu GRU Juko Piotrków Trybunalski. Naszpikowany reprezentantkami kraju zespół wygrał 2 z 7 turniejów eliminacyjnych, a w trzech doszedł do finału, dwukrotnie ulegając zagranicznym ekipom i raz, w Poznaniu, Red Hot Czili Buk. Srebrne medalistki z ubiegłego roku to zresztą jedne z najgroźniejszych rywalek szczypiornistek z Piotrkowa. Bukowianki nie wystąpiły we wszystkich imprezach, więc trudno jednoznacznie ocenić ich formę, ale w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami jedno pozostało niezmienne: ich unikalny, techniczny styl gry, który zawsze jest niewygodny dla przeciwniczek. Ostatniego słowa w walce o mistrzostwo Polski nie powiedziały także poznańskie Pyrki. Karolinie Pedzie i spółce nie udało się co prawda wygrać żadnego turnieju, ale swój ogromny potencjał zademonstrowały na Starym Rynku w Płocku, gdzie były bardzo bliskie wyeliminowania holenderskiego Westsite, czyli aktualnie 2. drużyny Starego Kontynentu. Czwartym do brydża wydają się być Byczki z Kowalewa Pomorskiego. Prowadzone przez liderkę Paulinę Guttman zawodniczki mają w tym sezonie na rozkładzie m.in. GRU Juko, które pokonały w drodze do płockiego finału. Druga połowa rozgrywek ujawniła ponadto dwie ekipy, które mogą okazać się “czarnymi końmi” finałowych zawodów, a tym samym pogodzić wszystkie faworytki. ROKiS Radzymin i Varsovia zyskiwały na wartości z każdym turniejem, a przed niespełna dwoma tygodniami w Gdańsku zajęły, odpowiednio, trzecie i piąte miejsce, co jest z pewnością dobrą wróżbą przed zmaganiami w Starych Jabłonkach. Listę uczestników uzupełniają: UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie i MKS Ochota Warszawa.

Wśród mężczyzn sytuacja jest dużo bardziej klarowna, choć w ostatniej fazie sezonu doszło do kilku niespodzianek.  Początek sezonu należał do dwóch odwiecznych rywali: Auto Forum Petry Płock i GRU Juko Piotrków Trybunalski. Piotrkowianie wygrali inauguracyjne zawody w Poznaniu, a w kolejnych dwóch dochodzili do finału, ulegając właśnie mistrzom Polski. Drużyna Petry zebrała jeszcze dodatkowe punkty w Sierpcu i Busko-Zdrój. W Płocku obie ekipy musiały już uznać wyższość zagranicznych drużyn i nie zobaczyliśmy ich nawet w półfinałach, ale w stolicy, gdzie zabrakło Konrada Szczukockiego i jego kolegów, znowu najlepsza okazała się Petra. Ostatnim sprawdzianem dla obu zespołów była impreza w Gdańsku, i o ile obronną ręką wyszli z niej płocczanie, dochodząc do finału, to tego samego nie można powiedzieć o wicemistrzach kraju, którzy zajęli dopiero 5. miejsce. Zwłaszcza w drugiej połowie PGNiG Summer Superligi obu dominatorom coraz bardziej we znaki dawały się także inne drużyny – Damy Radę Inowrocław, Akademia Sportu Gdańsk, MKS Grudziądz i GOKiS Kąty Wrocławskie udowodniły wszystkim, że są bliżej czołowej “2”, niż się to wcześniej wydawało. Poza tym w Starych Jabłonkach zobaczymy jeszcze doświadczony zespół z SMS Rondel Team Legnica i Szczypiorniak Gniezno.

W najbliższy weekend na terenie Hotelu Anders w Starych Jabłonkach czeka nas prawdziwa sportowa uczta – jak powiedział Marcin Kobylarz, członek zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, mazurska miejscowość już teraz jest jednym z kandydatów do miana stolicy piłki ręcznej plażowej w Polsce. To właśnie tutaj zostaną rozegrane Mistrzostwa Europy w 2019 r.
 
Sponsorem tytularnym Finałów Mistrzostw Polski PGNiG Summer Superliga jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Imprezę wspierają również: Żywiec Zdrój, Red Bull, Ziaja, Lech, Miasto Płock. Partnerami turnieju są: PGNiG Superliga, Sport Transfer. Organizatorami wydarzenia są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce wraz z Fundacją Modern Sport i Hotelem Anders.
 
Podział na grupy i harmonogram Finałów Mistrzostw Polski PGNiG Summer Superliga:

Sobota 4.07

Boisko 1

Sobota 4.07

Boisko 2

Niedziela 5.07

Boisko 1

Niedziela 5.07

Boisko 2

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: