Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 27 stycznia 2021

Finaliści MŚ 2021 grają w PGNiG Superlidze

autor: Damian Pechman
źródło: TVP Sport

Reprezentacja Polski zakończyła już udział w mistrzostwach świata w Egipcie. To jednak nie koniec emocji związanych z piłką ręczną w Telewizji Polskiej. Dlaczego? Bo TVP Sport pokaże jeszcze mecze decydujące o medalach. Poza tym aż 27 finalistów MŚ 2021 na co dzień występuje w PGNiG Superlidze, a każdego tygodnia dwa mecze transmitowane są przez TVP Sport.

Przed startem MŚ 2021 w Egipcie niewielu stawiało na dobry występ Polaków. Celem było chociaż jedno zwycięstwo w fazie wstępnej i zajęcie jednego z trzech miejsc premiowanych awansem. Minimum udało się uzyskać już w meczu z Tunezją (30:28), chociaż wynik był niepewny do samego końca.  

Polacy vs. Hiszpanie z Łomża Vive Kielce

Biało-czerwoni zdobyli serca kibiców w kolejnym spotkaniu, gdy przegrali minimalnie z Hiszpanią (26:27). Niewiarygodny mecz rozegrał wówczas m.in. Adam Morawski, na co dzień bramkarz Orlen Wisły Płock. W drużynie rywali, aktualnych mistrzów Europy, zagrali natomiast Alex Dujshebaev, Daniel Dujshebaev i Angel Fernandez, którzy są zawodnikami Łomża Vive Kielce.  

Później było jeszcze zwycięstwo z Brazylią (33:23), w której składzie można było zobaczyć Leonardo Dutrę (także Orlen Wisła Płock).

Emocji nie brakowało również w fazie zasadniczej. Polacy okazali się lepsi od Urugwaju (30:16). Następnie w meczu przedłużającym szanse na ćwierćfinał przegrali niestety z Węgrami (26:30), w których koszulce biegał i rzucał kolejny przedstawiciel PGNiG Superligi w MŚ – Zoltan Szita.  

https://www.facebook.com/SLMezczyzn/photos/4415523755130184

Wolff… unikał fryzjera od “świętej wojny”

Na koniec turnieju drużyna Patryka Rombla zremisowała z Niemcami (23:23), w których bramce świetnie zagrał Andreas Wolff (Łomża Vive Kielce) – między innymi obronił rzut karny Arkadiusza Moryty, a w ostatniej akcji odbił piłkę po rzucie Patryka Walczaka. Forma Wolffa nikogo raczej nie zdziwiła, ale jego wygląd już tak. Od ostatniego meczu w PGNiG Superlidze, czyli “świętej wojny” z Orlen Wisłą Płock, chyba nie odwiedził fryzjera, co żartobliwie zauważył Łukasz Rogulski, obrotowy Azotów Puławy.  

Zarówno dla reprezentacji Polski (13. miejsce), jak i Niemiec (12.) był to pożegnalny mecz w MŚ 2021. Na fazie zasadniczej swój udział zakończyli także Chorwat Igor Karacić, Islandczyk Sigvaldi Gudjonsson, Białorusini Władzisław Kulesz i Arciom Karaliok (wszyscy Łomża Vive Kielce), Brazylijczyk Leonardo Dutra (Orlen Wisła Płock) oraz Japończycy Rennosuke Tokuda i Shuichi Yoshida (obaj Grupa Azoty SPR Tarnów). W grze o mistrzostwo świata pozostało jednak nadal kilku przedstawicieli klubów PGNiG Superligi.  

https://www.facebook.com/SLMezczyzn/photos/4403652306317329

MŚ 2021: półfinały, mecz o 3. miejsce i finał w TVP

Hiszpanie Alex Dujshebaev, Daniel Dujshebaev i Angel Fernandez (Łomża Vive Kielce) zmierzą się w ćwierćfinale z Norwegią, natomiast Węgier Zoltan Szita (Orlen Wisła Płock) spotka się w tej fazie z Francuzem Nicolasem Tournat (Łomża Vive Kielce). Nie jest wykluczone, że dojdzie do finału Hiszpania – Francja albo Hiszpania – Węgry, bo na taki zestaw par w decydującym meczu MŚ pozwala turniejowa drabinka. Warto przypomnieć, że w Telewizji Polskiej będzie można zobaczyć półfinały, mecz o 3. miejsce i finał MŚ 2021.  

Na Mistrzostwach Świata znajduje się 1️⃣3️⃣ zagranicznych graczy Superligi 👌 Łączna ilość naszych szczypiornistów to…

Posted by PGNiG Superliga on Thursday, January 14, 2021

PGNiG Superliga: walka o mistrzostwo Polski w TVP

Wracając do PGNiG Superligi, w każdym tygodniu TVP Sport transmituje dwa spotkania, w których bardzo często będzie można zobaczyć bohaterów mistrzostw świata w Egipcie. Tytułu bronią piłkarze ręczni Łomża Vive Kielce, którzy w Egipcie mieli lub wciąż mają w sumie 14 reprezentantów. Nasze plany transmisyjne w PGNiG Superlidze można na bieżąco śledzić pod tym linkiem. Znajdziecie tam również relacje, skróty czy archiwalne mecze, które były transmitowane na antenie TVP Sport.

Pozostałe mecze, nie transmitowane przez TVP Sport, można oglądać w emocje.tv

Reprezentaci Polski grający w PGNiG Superlidze

Azoty-Puławy: Rafał Przybylski, Dawid Dawydzik 
Energa MKS Kalisz: Kacper Adamski, Maciej Pilitowski 
Górnik Zabrze: Jan Czuwara 
Łomża Vive Kielce: Arkadiusz Moryto, Tomasz Gębala, Szymon Sićko, Mateusz Kornecki, Michał Olejniczak 
MMTS Kwidzyn: Arkadiusz Ossowski 
Orlen Wisła Płock: Michał Daszek, Adam Morawski, Przemysław Krajewski 
Piotrkowianin: trener Bartosz Jurecki (w kadrze: asystent Patryka Rombla) 

Reprezentanci innych krajów grający w PGNiG Superlidze

Węgry: Zoltan Szita (Orlen Wisła Płock) 
Niemcy: Andreas Wolff (Łomża Vive Kielce) 
Hiszpania: Alex Dujshebaev, Daniel Dujshebaev, Angel Fernandez (Łomża Vive Kielce) 
Brazylia: Leonardo Dutra (Orlen Wisła Płock) 
Chorwacja: Igor Karacić (Łomża Vive Kielce) 
Japonia: Rennosuke Tokuda, Shuichi Yoshida (Grupa Azoty SPR Tarnów) 
Francja: Nicolas Tournat (Łomża Vive Kielce) 
Islandia: Sigvaldi Gudjonsson (Łomża Vive Kielce) 
Białoruś: Władzisław Kulesz, Arciom Karaliok (Łomża Vive Kielce)

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: