-:-

Dodano: 30 kwietnia 2017

FINAŁY 2017: ORLEN WISŁA PŁOCK DOPEŁNIA STAWKĘ PÓŁFINALISTÓW

W meczu rewanżowym ćwierćfinału PGNiG Superligi ORLEN Wisła Płock pewnie pokonała Chrobrego Głogów 30:21 i tym samym przypieczętowała swój awans do strefy medalowej. W półfinale rozgrywek zmierzy się z KS Azotami Puławy.
Jeszcze dobrze nie umilkł pierwszy gwizdek sędziego, a Nafciarze prowadzili już 3:0. Po postawie gospodarzy nie dało się poznać, że bronią ośmiobramkowej zaliczki z pierwszego meczu. Mocna i szczelna defensywa nie pozostawiała głogowianom zbyt dużo miejsca do rozgrywania swoich akcji ofensywnych. Wiślacy mieli kolejne okazje do podwyższenia swojego prowadzenia, ale na przeszkodzie tym razem stanął im Rafał Kapela, który obronił m.in. rzut karny egzekwowany przez Valentina Ghioneę. Rumun zrehabilitował się w dwóch następnych sytuacjach rzutowych i w 8.min. było już 5:0. W tym momencie skończyła się cierpliwość trenera Jarosława Cieślikowskiego, który natychmiast położył zielony kartonik na stoliku sędziowskim. Minęło jednak dziesięć minut pojedynku, a na koncie przyjezdnych nie pojawiła się jeszcze ani jedna bramka. Co nie udało się z akcji, udało się z rzutu karnego i wreszcie Marek Świtała przełamał niemoc strzelecką Chrobrego (7:1). Sporo ożywienia w poczynania przyjezdnych wprowadził Mateusz Rydz, który nie tylko wywalczył wspomniany rzut karny, ale także chwilę później sam wpisał się na listę strzelców. Od pierwszych minut w płockiej bramce dobrze prezentował się również Adam Morawski, a zwieńczeniem jego udanego okresu gry były obronione dwa rzuty karne. Na efekty nie trzeba było długo czekać i w 26.min. obie ekipy różniło już dziesięć bramek (16:6). Dobra gra gospodarzy i wynik 17:8 do przerwy z pewnością wprowadził ich w dobre humory.
Drugą połowę znacznie lepiej rozpoczęli goście, którzy wykorzystali dekoncentrację ORLEN Wisły i szybko zapisali na swoim koncie trzy kolejne bramki. Niezbędna okazała się interwencja ze strony trenera Piotra Przybeckiego, po której na listę strzelców wpisał się  Šime Ivić.  Niemniej Wiślacy na dużo więcej pozwalali Chrobremu, niż to miało miejsce przed przerwą, jednocześnie samemu prezentując kilka efektownych akcji ofensywnych. Wreszcie głogowianie opadli z sił, co skrzętnie wykorzystali Nafciarze. Pięć kolejnych bramek przy tylko jednej odpowiedzi Chrobrego dało wynik 27:15, co skutkowało przerwą na życzenie trenera Cieślikowskiego. Rady szkoleniowca przyjezdnych nie zdały się na wiele, ponieważ w kolejnej akcji drugi rzut karny w tym spotkaniu obronił Rodrigo Corrales i oba zespoły cały czas dzieliło dwanaście bramek. Ostatnie minuty pojedynku to już próby różnych kombinacyjnych rozwiązań ataków pozycyjnych Nafciarzy i pilnowanie efektownej przewagi, przy czym trzeba wspomnieć, że kilka razy znakomicie interweniował bramkarz przyjezdnych Rafał Kapela. ORLEN Wisła Płock pokonuje Chrobrego Głogów 30:21 i pewnie awansuje do półfinału PGNiG Superligi, gdzie już czekają na nią Azoty Puławy.
ORLEN Wisła Płock – Chrobry Głogów 30:21 (17:8)
ORLEN Wisła: A.Morawski, R.Corrales, M.Daszek(2), A.Olkowski(1), L.Mihić(6), V.Ghionea(5, 0/1k), T.Rocha(3), Z.Kwiatkowski, M.Gębala(2), D.Zhitnikov(2), M.Pušica(1), M.Tarabochia(1), S.Ivić(2, 1/1k), D.Racotea(2, 0/1k), G.Duarte(1), J.Toledo(2)
Chrobry: M.Kapela, K.Pawłowski, M.Świtała(5, 1/2k), D.Krzysztofik, W.Kubała(3, 0/1k), G.Sobut(5), K.Tylutki(1), M.Gujski, A.Babicz(2, 0/1k), S.Sićko, K.Sadowski, D.Płócienniczak(2), M.Rydz(1),
Upomnienia: M.Gębala, D.Racotea, M.Pušica, – K.Pawłowski, A.Babicz, M.Gujski,
Kary: Orlen Wisła 4 min (Z.Kwiatkowski 4 min, ) – Chrobry 4 min (D.Płócienniczak 2 min, A.Babicz 2 min, )